Проблеми боротьби з організованою злочинністю
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Проблеми боротьби з організованою злочинністю
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: етапи розвитку, форми прояву і детермінанти організованої злочинності в Україні й світі, поняття й ознаки організованої злочинності та організованих злочинних угруповань; зміст організаційно-правових засад політики у сфері протидії організованій злочинності, систему національних заходів та міжнародний досвід у цій сфері. Вміти: аналізувати й оцінювати зміст наукових концепцій щодо сутності організованої злочинності та практики протидії їй; оцінювати національне законодавство, що регулює питання протидії організованій злочинності, виявляти системні зв’язки з нормами міжнародного законодавства; оцінювати ефективність системи превентивних заходів; аргументувати пропозиції з удосконалення правових засад та напрямків діяльності суб’єктів протидії організованій злочинності. Використовувати знання теорії та практики протидії організованій злочинності у фахових предметних дискусіях. Застосовувати одержані знання та вміння у фаховій, науково-дослідницькій та викладацькій діяльності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Опанування навчальних дисциплін «Кримінальне право», «Кримінологія», «Кримінально-виконавче право», «Кримінальне процесуальне право»
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна ознайомлює з феноменом організованої злочинності, кримінологічними й правовими засадами протидії їй та спрямована на: отримання знань про сутність, причини й ознаки організованої злочинності та практичні проблеми протидії їй в Україні та світі, ознаки організованих злочинних угруповань та їх види; розуміння особливостей регулювання сфери протидії організованій злочинності як у національному, так і в міжнародному законодавстві; набуття вміння критично оцінювати стан та прогнозувати розвиток державної політики у сфері протидії організованій злочинності, виробляти власні практичні підходи та рекомендації до вирішення загальноправових, кримінально-правових та кримінально-виконавчих проблем такої протидії; набуття здатності використовувати набуті теоретичні знання та практичні навички при проведенні наукових досліджень.
Рекомендована та необхідна література
Конвенція Організації Об’єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності від 15.11.2000 та Протоколи від 15.11.2000 р., 31.05.2001 р., 04.02.2004 р. Стратегія боротьби з організованою злочинністю : розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2020 р. № 1126-р. European Union (EU) Serious and Organised Crime Threat Assessment (SOCTA), 2021. Вознюк А.А. Кримінальна відповідальність за створення злочинних об’єднань та участь у них : монографія. Київ, 2018. Жаровська Г. П. Транснаціональна організована злочинність в Україні : феномен, детермінація, протидія : монографія. Чернівці, 2018. Закалюк А.П. Курс сучасної української кримінології: теорія і практика. 2007. Кн. 2. Леган І. М. Міжнародне співробітництво у сфері запобігання та протидії транснаціональній злочинності : монографія. Чернігів, 2021. Шепетько С.А. Вплив організованої злочинності на соціально-економічну ситуацію в державі : монографія / С.А. Шепетько, О.М. Юрченко. Київ, 2015.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Освітні заходи: лекція; семінарське заняття; презентація матеріалів наукового дослідження; онлайн-консультація; залік. Методи викладання та навчання: навчальна, тематична дискусія; метод визначення і відстоювання заданої позиції, порівняння альтернативних позицій; робота з нормативно-правовими актами та матеріалами правозастосовної практики, кейс-метод; аналіз конкретних правових ситуацій, вирішення задач, виконання практичних завдань; аналіз статистичної інформації; самостійна робота студента; пошуково-дослідницька робота для підготовки тематичної наукової доповіді.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка з навчальної дисципліни формується як сума балів, отриманих за результатами поточного оцінювання (до 40 балів) та балів, отриманих за підсумковою формою контролю (до 60 балів). Поточне оцінювання здійснюється за підсумками тематичної дискусії та усного опитування на лекційних та семінарських заняттях, виконання поточних практичних завдань та контрольної роботи, написання тематичної наукової доповіді та презентації її матеріалів. Форми поточного контролю та конкретні критерії оцінювання результатів їх виконання визначаються робочою програмою навчальної дисципліни. Формою підсумкового оцінювання є залік. Залік проводиться у формі письмової залікової роботи, яка включає виконання двох практичних завдань: а) аналіз та правову оцінку конкретної кримінально-правової ситуації (до 30 балів); б) формування переліку основних заходів протидії окремим видам організованої злочинної діяльності (до 30 балів).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни