Правові основи протидії корупції
Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Правові основи протидії корупції
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знання: поняття корупції, корупційного правопорушення та правопорушення, пов’язаного з корупцією; зміст міжнародних антикорупційних конвенцій та основних нормативно-правових актів України у сфері протидії корупції; особливості кваліфікації корупційних адміністративних та кримінальних правопорушень, пов’язаних з корупцією; особливості позовного провадження у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави. Вміння: тлумачити і застосовувати положення вітчизняного антикорупційного законодавства, оцінювати їх під кутом відповідності міжнародним зобов’язанням України. Комунікація: здатність вільно володіти термінологією міжнародного і національного антикорупційного законодавства, брати участь у фахових дискусіях щодо перспектив розвитку національного антикорупційного законодавства; здатність аргументувати позицію щодо врегулювання тлумачення та застосування норм про відповідальність за корупційні правопорушення і правопорушення, пов’язані з корупцією
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін “Кримінальне право”
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна передбачає ознайомлення студентів з поняттями корупції, корупційного правопорушення, правопорушення, пов’язаного з корупцією, особливостями юридичної відповідальності за вказані правопорушення
Рекомендована та необхідна література
Андрушко П.П., Стрижевська А.А. Злочини у сфері службової діяльності: кримінально-правова характеристика: навч. посібн. Київ: Юрисконсульт, 2006. 342 с. Андрушко П.П. Реформа українського антикорупційного законодавства у світлі міжнародно-правових зобов’язань України. Київ: Атіка, 2012. 332 с. Дудоров О.О., Житний О.О., Задоя К.П. та ін. Корупційні схеми: їх кримінально-правова кваліфікація і досудове розслідування / за ред. М.І. Хавронюка. Київ: Москаленко О.М., 2019. 464 с. Дудоров О.О., Мовчан Р.О., Сеник В.Г. Кваліфікація адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією (коментар судової практики). Київ: ВД «Дакор», 2020. 508 с. Киричко В.М. Кримінальна відповідальність за корупцію. Харків: Право, 2013. 424 с. Марін О. Відповідальність за кримінальні правопорушення у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг: навчальний посібник. Київ: ВД «Дакор», 2021. 272 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: 1) лекція - розгорнуте теоретичне повідомлення про правові норми, правові позиції судової практики та положення доктрини щодо протидії корупції; 2) дискусія - обговорення проблем тлумачення та застосування правових норм щодо запобігання корупції; 3) метод кейсів - вивчення окремих позицій судової практики щодо запобігання корупції; 4) розв'язання задач та завдань — оцінка уявних правозастосовних ситуацій з урахуванням норм кримінального права, правових позицій судової практики та положень доктрини щодо корупційних правопорушень; 5) самостійна робота - самостійне вивчення окремих позицій судової практики щодо корупційних правопорушень, самостійне опанування рекомендованої літератури.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка з дисципліни являє собою суму балів, одержаних під час семестрового оцінювання (до 40 балів), та балів, одержаних за виконання залікової роботи (до 60 балів). Залікова робота складається з трьох компонентів: 1) вирішення задачі, розв’язання якої передбачає адміністративно-правову оцінку певної ситуації та обґрунтування такої оцінки; 2) вирішення задачі, розв’язання якої передбачає кримінально-правову оцінку певної ситуації та обґрунтування такої оцінки; 3) індивідуальне завдання з аналізу правозастосовної практики. Оцінка за підсумками семестрового оцінювання складається з оцінок за підсумками лекційних та семінарських занять.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни