Менеджмент
Освітня програма: Освітньо-професійна програма "Економіка бізнесу"
Структурний підрозділ: Економічний факультет
Назва дисципліни
Менеджмент
Код дисципліни
ОД.18
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати теоретичні, методичні та прикладні засади менеджменту, зміст управлінської діяльності та умови її провадження; загальні та спеціальні функції менеджменту, особливості їх реалізації; теоретико-прикладні засади формування та розвитку управлінської компетентності, методи оцінювання ефективності менеджменту. Вміти визначати мету, зміст, методи, результативність управлінського впливу; використовувати інструменти управління комунікаціями; забезпечувати ефективність комунікацій та досягнення цілей діяльності; оцінювати коректність реалізації функцій планування, організування, мотивування, контролю. Демонструвати вміння роботи в групі, взаємодії з людьми та впливу на їхню поведінку; навички прийняття рішень. Аргументувати власну точку зору в дискусії на основі етичних міркувань, принципів ефективності й соціальної відповідальності.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Вивчення навчальної дисципліни «Менеджмент» базується на опануванні курсів «Економічна теорія», «Мікроекономіка», «Сучасні інформаційні технології в економіці», «Статистика для економістів», «Основи трудового права», що розкривають зміст економічних законів, механізм їх дії, створюють умови для використання цих законів під час організації діяльності підприємств і визначенні шляхів та тенденцій їх розвитку. Положення цих наук є теоретичною основою для побудови курсу «Менеджмент» і визначають методичні підходи до розв’язання завдань управління в умовах динамічної трансформації ринкових відносин, невизначеності та турбулентності. Крім названих дисциплін, менеджмент тісно пов’язаний з іншими економічними дисциплінами та сприяє їх ґрунтовному засвоєнню: «Економіка праці та соціально-трудові відносини», «Маркетинг», «Економіка підприємства»
Зміст навчальної дисципліни
Програма курсу складається з двох змістових модулів.
Змістовий модуль 1. Теоретичні засади менеджменту. Менеджмент – наука, практика та мистецтво управлінської діяльності. Менеджмент та управління: спільне і відмінне. Предмет, об’єкт і суб’єкт менеджменту. Принципи менеджменту. Закони та закономірності менеджменту. Рівні управління та підсистеми менеджменту організації. Організація як об’єкт управління. Життєвий цикл та базові моделі організації. Внутрішнє та зовнішнє середовище організації: характеристики та методи аналізу. Організаційні структури управління. Еволюція та тенденції змін в розвитку організаційних структур управління.
Змістовий модуль 2. Технології та практика менеджменту. Інформація та комунікації в менеджменті. Прийняття та реалізація управлінських рішень. Керівництво та лідерство. Управління конфліктами та стресами. Етика і відповідальність у менеджменті. Ефективність менеджменту.
Рекомендована та необхідна література
1. Білорус Т.В., Горбась І.М. Менеджмент: практикум. К. : Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2014. 471 с.
2. Друкер П. Энциклопедия менеджмента. М. : Издательский дом «Вильямс», 2018. 432 с.
3. Мескон М.Х., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента. М.: Дело, 1992. 702 с.
4. Міждисциплінарний словник з менеджменту: навч.посіб. [колективне видання] за ред. Д. М. Черваньова, О. І. Жилінської. К.: Нічлава, 2011. 624 с.
5. Мошек Г. Є. Менеджмент організації. Теорія та практика : навч. посіб. ХХІ ст. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Київ : Ліра-К, 2020. 419 с.
6. Тромпенаарс Ф., Куберг П. 100 ключевых моделей и концепций управления. Пер. с англ. М. : Манн, Иванов и Фербер, 2019. 640 с.
7. Черваньов Д. М. Система інноваційного менеджменту: теорія і практика: підручник. К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2012. 1391 с.
8. Шегда А.В. Менеджмент : навч. посіб. К. : Т-во «Знання», 2002. 583 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, дискусія, аналіз кейсів, ділова гра, самостійна робота, робота в групах, розгляд ситуаційних завдань, аналіз кейсів, аналіз відеофрагментів, рефлексія, індивідуальні завдання, індивідуальні та колективні проєкти, самоаналіз.
Методи та критерії оцінювання
Опитування, підготовка есе, тез, презентацій,виконання тестових завдань, виконання ситуаційних завдань, виконання індивідуальних та колективних проектів,
оцінювання індивідуальних робіт та командних результатів, іспит.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Оксана
Олександрівна
Герасименко
Кафедра менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності
Економічний факультет
Економічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності
Економічний факультет