Загальна генетика

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Загальна генетика
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації. ПР09. Демонструвати знання про спадковість і мінливість, молекулярні механізми збереження та реалізації генетичної інформації та значення в еволюційних процесах. ПР13. Аналізувати дані біологічної науки для розуміння ролі еволюційної ідеї органічного світу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів "Цитологія", "Біоорганічна хімія", "Біохімія", "Молекулярна біологія" 2. Знання теоретичних основ хімії, фізики, математики, цитології, біохімії 3. Вміння самостійно застосовувати знання з хімії, фізики, загальної біології та інших дисциплін, використовувати комп'ютер, працювати з науковою літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Курс охоплює вивчення як загальних закономірностей спадковості та мінливості, так і їхніх особливостей у різних груп організмів. Розглядаються базові принципи спадкування, особливості спадкування ознак, зчеплених зі статтю, та кількісних ознак, механізми спадкової та неспадкової мінливості. Висвітлюються питання генетики людини та медичної генетики, генетики індивідуального розвитку, популяційної генетики. В ході вивчення дисципліни демонструється практичне застосування і значення окремих методів генетики, у тому числі в медицині та біотехнології.
Рекомендована та необхідна література
1. Сиволоб А.В., Рушковський С.Р., Кир’яченко С.С., Афанасьєва К.С., Безруков В.Ф., Козерецька І.А., Демидов С.В. Генетика – К.: Київський університет. – 2008, 320 с. 2. «Лабораторний практикум з генетики». Для студентів біологічного факультету / упоряд. Афанасьєва К.С., Рушковський С.Р., Безруков В.Ф., Демидов С.В. – Київ: «Фітосоціоцентр», 2010 р. – 60 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота1: РН 1.1, 1.2, 2.1–2.2 – 15 балів/7,5 балів 2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.2-1.4, 2.2–2.3 – 15 балів/7,5 балів 3. Модульна контрольна робота 3: РН 1.1-1.4, 2.1 – 15 балів/7,5 балів 4. Оцінювання виконання лабораторних робіт та розв’язку практичних задач: РН 2.1–2.3, 3.1 – 10 балів/5балів 5. Усні доповіді, доповнення, відповіді: РН 1.1 – 3.1 – 5 балів/2,5 бали - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська