Вступ до університетських студій

Освітня програма: Освітньо-професійна програма "Економіка бізнесу"

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Вступ до університетських студій
Код дисципліни
ОД.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 1. Асоціювати себе як члена громадянського суспільства, наукової спільноти, визнавати верховенство права, зокрема у професійній діяльності, розуміти і вміти користуватися власними правами і свободами, виявляти повагу до прав і свобод інших осіб, зокрема, членів колективу. ПРН 2. Відтворювати моральні, культурні, наукові цінності, примножувати досягнення суспільства в соціально-економічній сфері, пропагувати ведення здорового способу життя. ПРН 14. Розуміти та планувати можливості особистого професійного розвитку, збереження здоров’я, формування власного людського капіталу. ПРН 23. Показувати навички самостійної роботи, демонструвати критичне, креативне, самокритичне мислення. ПРН 24. Демонструвати здатність діяти соціально відповідально та свідомо на основі етичних принципів, цінувати та поважати культурне різноманіття, індивідуальні відмінності людей.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати зміст основних етапів світової історії та історії України, основні засади функціонування системи освіти в Україні. Володіти навичками аналітичного мислення, здатністю до узагальнень, порівняльного аналізу, Вміти аналізувати явища та процеси, готувати презентації
Зміст навчальної дисципліни
Предметом навчальної дисципліни є організація професійної підготовки фахівців з метою забезпечення їх конкурентоспроможності на ринку праці. Програма навчальної дисципліни складається з двох змістових модулів. Змістовий модуль 1. «Особливості та компетенції фахівця з економіки бізнесу» зорієнтований на ознайомлення студентів з історією розвитку університету, економічного факультету, ознайомлення з освітньо-професійною програмою підготовки бакалаврів з економіки бізнесу; ознайомлення з нормативним змістом навчання. Змістовий модуль 2. «Історія розвитку університетської освіти в Україні та світі» зорієнтований на ознайомлення студентів з першоджерелами класичної освіти та її традиціями; висвітлення особливостей західноєвропейської університетської освіти на різних етапах історичного розвитку від давнини до сучасності; аналіз сучасних світових тенденцій в сфері вищої освіти та їх екстраполяція на стан справ в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р.// URL: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1556-18/ print1369221587356216 2. Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 р №2145-VIII.// URL: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19 3. Статут Київського національного університету імені Тараса Шевченка (нова редакція) // URL: http://www.univ.kiev.ua/pdfs/statut/statut-27-07-15.pdf 4. Положення про організацію освітнього процесу у КНУ імені Тараса Шевченка URL: chrome-extension://oemmndcbldboiebfnladdacbdfmadadm/https://www.univ.kiev.ua/pdfs/official/Organization-of-the-educational-process.pdf 5. Положення про факультет (інститут) КНУ імені Тараса Шевченка (нова редакція) // URL: http://www.univ.kiev.ua/pdfs/official/polozhennya-Faculty.pdf 6. Етичний кодекс університетської спільноти КНУ імені Тараса Шевченка // URL: chrome-extension://oemmndcbldboiebfnladdacbdfmadadm/https://www.univ.kiev.ua/pdfs/official/ethical-code/Ethical-code-of-the-university-community.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція
Методи та критерії оцінювання
Участь у дискусії, тест, презентації, підготовка та захист самостійної роботи, модульна робота Критерії оцінювання: 1. Участь у дискусії, тестування (РН 1,2) – 30 балів / 18 балів; 2. Самостійна робота (РН 3,4) – 50 балів / 30 балів. Підсумковий контроль здійснюється у формі письмової контрольної роботи, яка оцінюється максимум у 20 балів та проводиться на одному з останніх семінарських занять з дисципліни. Підсумкова оцінка з дисципліни студенту виставляється за результатами роботи протягом семестру як сума балів, отриманих впродовж навчального семестру, включаючи бали, отримані за виконання самостійної роботи та підсумкової контрольної роботи.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Галина Михайлівна Филюк
Кафедра економіки підприємства
Економічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра економіки підприємства
Економічний факультет