Бази геоданих в системах підтримки прийняття рішень

Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології (2 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Бази геоданих в системах підтримки прийняття рішень
Код дисципліни
ВБ 3.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати теоретичні основи геології, геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінки нерухомості і земельного кадастру. Володіти сучасними технологіями збору, обробки, обміну, трансформації та інтеграції даних в різних галузях геонаук.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти початковими навичками роботи з електронними таблицями, базами даних та іншими джерелами даних.
Зміст навчальної дисципліни
Відбувається ознайомлення з основами проектування систем підтримки прийняття рішень в задачах наук про Землю. Вивчаються проектування баз даних, їх місце в сучасних системах підтримки прийняття рішень та аналізу даних. Студенти набувають практичних навичок роботи з системами просторового геологічного моделювання, роботи з атрибутивною інформацією в базах геоданих.
Рекомендована та необхідна література
1. В.Пасічник, В.Резніченко Організація баз даних та знань. – К.: BHV, 2006.- 383 с. 2. Д. Ладичук, В.Пічура Бази геоінформаційних даних. – Херсон: ХДУ, 2007.- 103 с. 3. Марченко О.О., Россада Т.В. Актуальні проблеми Data Mining: Навчальний посібник. — Київ. — 2017. — 150 с. 4. Інтелектуальний аналіз даних : лабораторний практикум : І–навч. посібник / О.Ю. Вінничук, І.С. Вінничук. – Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2014. – 80 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні і практичні заняття.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 2 семестрових практичних проектів (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), виконання 1 самостійного та 1 командного практичного проекту (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі без обмеження інструментарію та техніки вирішення проблеми) та проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі тестового заліку.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Іван Вікторович Віршило
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"