Вступ до університетських студій

Освітня програма: Освітньо-професійна програма "Менеджмент організацій"

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Вступ до університетських студій
Код дисципліни
ОК. 1.1
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Знати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні. ПРН 3. Демонструвати знання теорій, методів і функцій менеджменту, сучасних концепцій лідерства. ПРН 9. Демонструвати навички взаємодії, лідерства, командної роботи. ПРН 11. Демонструвати навички аналізу ситуації та здійснення комунікації у різних сферах діяльності організації. ПРН 13. Спілкуватись в усній та письмовій формі державною та іноземною мовами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати зміст основних етапів світової історії та історії України. Володіти навичками аналітичного мислення, здатністю до узагальнень, порівняльного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
«Вступ до університетських студій» – дисципліна, яка дає можливість першокурснику сформувати систему знань про історію становлення і розвитку університетської освіти та традицій у світі та в Україні; основних етапів розвитку економічної освіти та науки в КНУ імені Тараса Шевченка в контексті його історії та сьогодення; структуру та особливості як навчального процесу за обраним напрямом, так і майбутньої професії; узагальнити структуру знань про менеджмент, дослідити його історичний розвиток, розглянути особливості та характерні ознаки професії, розкрити інструментарій менеджменту як науки, охарактеризувати види діяльності фахівця з менеджменту.
Рекомендована та необхідна література
1. Вступ до університетських студій: навч. посібник / Н.М. Сидоренко, Ю.В. Латиш. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2020. – 367 с. 2. Жилінська О.І. Університет: ґенеза ідеї та трансформація діяльності від класичної до інноваційної моделі // Ідея Університету: сучасний дискурс : монографія / за ред. Л. В. Губерського, А. С. Філіпенка. К. : ВПЦ “Київський університет”, 2014. С. 153–197. 3. Жилінська О. І. Дослідницькі університети як провідна ланка національної інноваційної системи // Національна інноваційна система України: проблеми формування і реалізації. К. : Парламентське вид-во, 2007. С. 345–346. 4. Жилінська О. І. Університет як ефективний власник у сфері інтелектуальної власності // Інтелектуальна власність у науково-дослідних установах та ВНЗ: теоретичні та практичні аспекти управління та оцінки : матер. всеукр. наук.-практ. конф. К., 2011. С. 45–49.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Інформаційно-традиційне з елементами проблемно-орієнтованого навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, аналіз проблемних ситуацій, виконання індивідуальних творчих завдань і відеопітчів, турнір відеопітчів «Невербаліка-2021», консультації, відвідування музею економічного факультету, музею історії Університету.
Методи та критерії оцінювання
Тестування, написання есе, самостійна аналітична робота, дискусії. Підсумкове оцінювання у формі заліку.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності
Економічний факультет