Психологія релігії
Освітня програма: Практична психологія ОС бакалавр
Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти
Назва дисципліни
Психологія релігії
Код дисципліни
ВКС 8.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: предмет, завдання та методологію курсу “Психологія релігії”, її місце в системі навчальних дисциплін; динаміку психічного стану віруючого; методи психологічного впливу у традиційних та тоталітарних релігійних спільнотах; типи релігійних переживань; особливості існування релігії як психологічного та суспільного явища. . Вміти: визначити структуру релігії як психологічного явища, визначити психологічне наповнення елементів цієї структури (релігійна свідомість, релігійна діяльність тощо); визначити психологічне наповнення функцій релігії; визначити психологічне наповнення категорії релігійності. Розробляти просвітницькі матеріали та освітні програми з питань саморозвитку в науковій парадигмі, впроваджувати їх, отримувати зворотній зв'язок, оцінювати якість. Доступно і аргументовано представляти результати досліджень впливу релігійних культів, брати участь у фахових дискусіях. Вирішувати етичні дилеми з опорою на норми закону, етичні принципи та загальнолюдські цінності.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: про методи соціального впливу та навіювання, розвиток особистості, психологію сім'ї, теорії комунікації, основи диференціальної психології. Володіти навичками сприйняття та аналізу психологічних методик і тестів, базовими знаннями з соціальної психології.
Зміст навчальної дисципліни
Тема 1 Психологія релігії як складова академічного та дисциплінарного релігієзнавства.
Тема 2. Релігійний досвід як ядро релігії.
Тема 3. Релігійна свідомість.
Тема 4. Індивідуальна релігійна свідомість.
Тема 5. Культова діяльність та її психологічне наповнення.
Рекомендована та необхідна література
1. Лубський В.І., Предко О.І. Психологія релігії: Підручник. - К., 2004. - Ч. 1. 2. Психологія. З викладом основ психологи релігії. -Львів, 1998.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: експрес опитування – від 1 до 4 балів; колоквіум – від 3 до 4 балів; доповіді та наукові роботи – від 6 до 7 балів; тестування (з набору суджень вибрати вірні) – від 6 до 7 балів; три модульні контрольні роботи – від 2 до 4 балів за кожну (всього: від 6 до 12 балів); проміжний контроль (підсумкова контрольна робота) – 2 до 6 балів. Мінімальний бал, який має бути отриманий здобувачем за відповідними формами оцінювання складає 36 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий здобувачем за семестр складає 60 балів. Підсумкове оцінювання: залік. Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів. Здобувач може отримати на заліку максимально 40 балів до яких додаються бали отримані здобувачем під час семінарських занять.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Катерина
Леонідівна
Мілютіна
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти
Інститут післядипломної освіти
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти