Апаратне та програмне забезпечення
Освітня програма: Електроніка та інформаційні технології в медицині
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
Апаратне та програмне забезпечення
Код дисципліни
ОК.11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Основні цілі вивчення дисципліни полягають у вивченні як теоретичних основ інформатики, так і в набутті практичних умінь та навичок застосування сучасних програмних продуктів під час дослідження та розв’язування завдань фахового спрямування. У результаті вивчення дисципліни студенти повинні знати структуру і основні компоненти сучасного ПК; принципи будови та роботи ПК, галузі їх використання; принципи зберігання і опрацювання інформації; принципи побудови програмного і інформаційного забезпечення ПК; основні принципи використання програмного забезпечення; основи комп’ютерної безпеки та захисту інформації; класифікацію та організацію комп’ютерних мереж; принципи функціонування відомих програмних засобів та пакетів прикладних програм. Студенти повинні уміти ставити і розв’язувати задачі вибору готового програмного забезпечення для опрацювання інформації; використовувати програмні засоби провідних вітчизняних та зарубіжних виробників.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для вивчення дисципліни необхідно володіти запасом знань інформатики в обсязі середньої школи.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна покликана сформувати певний світогляд в інформаційній сфері а також освоєння інформаційної культури, тобто уміння цілеспрямовано працювати з інформацією, професійно використовувати комп'ютерні інформаційні технології, відповідні технічні і програмні засоби. Майбутній спеціаліст повинен володіти не тільки професійними знаннями, але й сучасними інформаційними технологіями для обробки все зростаючих потоків інформації, тому студент повинен здобути практичні навички роботи на персональному комп'ютері в найбільш розповсюджених програмних середовищах, до яких відносяться сучасні операційні системи, оболонки, сервісні та прикладні програмні засоби.
Рекомендована та необхідна література
1. Тарасенко Р.О., Гаріна С.М., Робоча Т.П. Інформаційні технології. – К.: Алефа, 2009. – 312 с.
2. Інформатика: Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології: Підручник для студентів вищих навчальних закладів/ За ред. О.З.Пушкаря.-К.: Видавничий центр “Академія”, 2002. – 704 с
3. Войтюшенко Н.М. Інформатика і комп’ютерна техніка. Навч. посіб. з баз. підготовки для студентів екон. і техн. спеціал. Ден. і заоч. форм навчання. – К: Центр навчальної літератури, 2006. – 568с. іл.
4. Цаповська Ж.Я. Робота з Microsoft PowerPoint 2000/2003/2007: навчальний посiбник: / Ж.Я. Цаповська. - Львiв : Видавничий центр ЛНУ iм. I.Франка, 2009. - 315 с.
5. Ситник В. Ф. та інші. Основи інформаційних систем: Навч. Посібник. – К.: КНЕУ, 2001. – 420с.
6. Комп’ютери та комп’ютерні технології: навч. посіб. Ч.1. Програмування в математичному пакеті MathCAD / В.П. Лисенко, І.М. Болбот. – К.: Аграрна освіта, 2010. – 229 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проведення лекцій в обсязі 28 годин та виконання лабораторних робіт в обсязі 30 годин.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Навчальна дисципліна має 6 лабораторних робіт (по 10 балів кожна).
Підсумкове оцінювання (у формі іспиту): форма іспиту – письмово-усна. Екзаменаційний білет складається з 2 питань, які оцінюється до 20 балів.
Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за іспит не може бути меншою 24 бали.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Юлія
Петрівна
Веремій
Кафедра медичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра медичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем