Апаратне та програмне забезпечення

Освітня програма: Електроніка та інформаційні технології в медицині

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Апаратне та програмне забезпечення
Код дисципліни
ОК.11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Основні цілі вивчення дисципліни полягають у вивченні як теоретичних основ інформатики, так і в набутті практичних умінь та навичок застосування сучасних програмних продуктів під час дослідження та розв’язування завдань фахового спрямування. У результаті вивчення дисципліни студенти повинні знати структуру і основні компоненти сучасного ПК; принципи будови та роботи ПК, галузі їх використання; принципи зберігання і опрацювання інформації; принципи побудови програмного і інформаційного забезпечення ПК; основні принципи використання програмного забезпечення; основи комп’ютерної безпеки та захисту інформації; класифікацію та організацію комп’ютерних мереж; принципи функціонування відомих програмних засобів та пакетів прикладних програм. Студенти повинні уміти ставити і розв’язувати задачі вибору готового програмного забезпечення для опрацювання інформації; використовувати програмні засоби провідних вітчизняних та зарубіжних виробників.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для вивчення дисципліни необхідно володіти запасом знань інформатики в обсязі середньої школи.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна покликана сформувати певний світогляд в інформаційній сфері а також освоєння інформаційної культури, тобто уміння цілеспрямовано працювати з інформацією, професійно використовувати комп'ютерні інформаційні технології, відповідні технічні і програмні засоби. Майбутній спеціаліст повинен володіти не тільки професійними знаннями, але й сучасними інформаційними технологіями для обробки все зростаючих потоків інформації, тому студент повинен здобути практичні навички роботи на персональному комп'ютері в найбільш розповсюджених програмних середовищах, до яких відносяться сучасні операційні системи, оболонки, сервісні та прикладні програмні засоби.
Рекомендована та необхідна література
1. Тарасенко Р.О., Гаріна С.М., Робоча Т.П. Інформаційні технології. – К.: Алефа, 2009. – 312 с. 2. Інформатика: Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології: Підручник для студентів вищих навчальних закладів/ За ред. О.З.Пушкаря.-К.: Видавничий центр “Академія”, 2002. – 704 с 3. Войтюшенко Н.М. Інформатика і комп’ютерна техніка. Навч. посіб. з баз. підготовки для студентів екон. і техн. спеціал. Ден. і заоч. форм навчання. – К: Центр навчальної літератури, 2006. – 568с. іл. 4. Цаповська Ж.Я. Робота з Microsoft PowerPoint 2000/2003/2007: навчальний посiбник: / Ж.Я. Цаповська. - Львiв : Видавничий центр ЛНУ iм. I.Франка, 2009. - 315 с. 5. Ситник В. Ф. та інші. Основи інформаційних систем: Навч. Посібник. – К.: КНЕУ, 2001. – 420с. 6. Комп’ютери та комп’ютерні технології: навч. посіб. Ч.1. Програмування в математичному пакеті MathCAD / В.П. Лисенко, І.М. Болбот. – К.: Аграрна освіта, 2010. – 229 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проведення лекцій в обсязі 28 годин та виконання лабораторних робіт в обсязі 30 годин.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Навчальна дисципліна має 6 лабораторних робіт (по 10 балів кожна). Підсумкове оцінювання (у формі іспиту): форма іспиту – письмово-усна. Екзаменаційний білет складається з 2 питань, які оцінюється до 20 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за іспит не може бути меншою 24 бали.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра медичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем