Когнітивна ергономіка
Освітня програма: Практична психологія ОС бакалавр
Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти
Назва дисципліни
Когнітивна ергономіка
Код дисципліни
ВКС 6.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: основні поняття когнітивної ергономіки; можливі джерела зниження надійності роботи людини-оператора; основні принципи та схеми дизайну соціотехнічних систем. Вміти володіти навичками аналізу трудових процесів і дизайну систем автоматизації; аналізувати прояви та причини когнітивного навантаження; комунікувати з учасниками щодо спільного пошуку та застосовування міждисциплінарних підходів при розв’язанні складних задач і проблем; ефективно комунікувати в процесі пошуку, використання та інтерпретації інформації, необхідної для вирішення професійних і наукових завдань в сфері когнітивної ергономіки; доносити до партнерів свої переконання, прийняті рішення; відповідально та автономно працювати для вирішення індивідуальних професійних ситуацій та дослідницьких завдань.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: базові принципи роботи мозку, ключові поняття соціальної психології, зокрема, ті, що стосуються суспільної поведінки та специфіки сприйняття, комунікації та прийняття рішень. Вміти орієнтуватися в історичних тенденціях, що призвели до формування дисципліни когнітивна ергономіка, а також які вплинули на її сучасний стан і перспективні напрямки розвитку. Володіти елементарними навичками аналізу ситуації та прийняття рішень, систематизації та узагальнення.
Зміст навчальної дисципліни
Модуль 1. Когнітивна ергономіка.
Загальний обсяг 90 год., в тому числі: Лекцій – 10 год. Семінари – 4год. Самостійна робота - 76 год.
Рекомендована та необхідна література
1. Муніпов В.М., Зінченко В.П. Ергономіка. — Запоріжжя, 2001. 2. Matthews G. Human Performance: Cognition, Stress and Individual Differences.- Psychology Press. 9. Middlesworth M. Cognitive Ergonomics 101: Definition, Applications, and Disciplines. https://ergo-plus.com/cognitive-ergonomics/).
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Усна відповідь – від 1 до 5 балів; Виступ на конференції / конспект питань самостійної роботи / словник термінів – від 1 до 20 балів; Підготовка та захист реферату / есе / вирішення практичних завдань (ситуацій) / виступ перед аудиторією / участь у дискусії – від 1 до 10 балів; Аналіз кейсів – від 1 до 35 балів; Поточна / підсумкова модульна контрольна робота – від 1 до 25 балів. Разом до 60 - семестрове оцінювання: підсумкове оцінювання у формі заліку; умови допуску до підсумкового заліку – підготувати індивідуальне творче завдання. Підсумкове оцінювання у формі заліку. Максимальна підсумкова оцінка з дисципліни може становити 100 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Марія
Олександрівна
Нестерова
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти
Інститут післядипломної освіти
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти