Зоопсихологія

Освітня програма: Практична психологія ОС бакалавр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Зоопсихологія
Код дисципліни
ВКС 3.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати: предмет, структуру і методи зоопсихології як окремої галузі психологічного знання;. суть концепції стадій розвитку психіки та її значення для практичного психолога; джерела індивідуальної варіативності психічних проявів у людей та тварин. Вміти: застосовувати набуті знання про індивідуальні та популяційні відмінності у практиці дресирування; розрізняти основні закономірності психіки і поведінки тварин з точки зору сучасної етіології, питання еволюції психіки, розумову діяльність, психічні образи, проблеми інтелекту, «мову» та «свідомість» тварин; брати участь в дискусіях, проявляти увагу і толерантність до іншої думки у процесі інтелектуальної комунікації;ефективно співпрацювати з фахівцями у галузі ветеринарії, орієнтуючись у межах своєї професійної компетенції .
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: предмет і завдання зоопсихології, етології та порівняльної психології; місце зоопсихології, етології та порівняльної психології в системі природничих і суспільних наук; основні напрями, розвитку зоопсихології, етології та порівняльної психології; методи досліджень зоопсихології, етології та порівняльної психології; можливості застосування знань із зоопсихології, етології та порівняльної психології в повсякденному житті та в роботі психолога. Вміти: визначати фізіологічні основи еволюційного формування розумової діяльності та психіки у тваринному світі та основи формування інтелекту і свідомості у людини; визначати, до якої наукової галузі знань належить явище або проблема, що спостерігається; враховувати ступінь розвитку та вираження соціальності у різних людей. Володіти здатністю до розуміння генетичних та історичних передумов поведінкових реакцій і психічних феноменів у тварин та людей.
Зміст навчальної дисципліни
Модуль 1. "Класична зоопсихологія". Модуль 2. "Соціобіологія, етологія людини та інші новітні концепції ". Загальний обсяг 150 год., в тому числі: Лекцій –4 год. Семінари – 18 год. Самостійна робота - 128 год.
Рекомендована та необхідна література
1. Губко О.Т. Основи зоопсихології: Навч. Полсібник / За ред. С.І. Болтівця. - К.: Світогляд, 2006. 2. Чайченко Г.М. Зоопсихологія та порівняльна психологія. - К.: Київський ун-т. 1992. 3. Чайченко Г.М. Поведінка та психіка тварин. - К.: Київський ун-т, 2000.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Мінімальний бал, семестрового оцінювання який має бути отриманий здобувачем за відповідними формами оцінювання складає 36 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий здобувачем за семестр складає 60 балів. Передбачені форми семестрового оцінювання сумарно не можуть перевищувати 60 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі заліку. Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані здобувачем, 40 балів за 100 бальною шкалою. Форма проведення заліку – усна, з письмовим компонентом. Мінімальний пороговий рівень залікової оцінки, за якої залік вважається складеним – 24 бали, максимальна оцінка – 40 балів. Оцінка за залік не може бути меншою за 24 бали. Умови допуску до заліку. Здобувач не допускається до заліку, якщо під час навчального періоду набрав менше, ніж 36 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Білоус Олександр Вікторович
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти