Практикум із соціальної психології

Освітня програма: Практична психологія ОС бакалавр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Практикум із соціальної психології
Код дисципліни
ВКС 2.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати предмет та основні категорії соціальної психології; соціально-психологічну структуру особистості; методологічні традиції використання методів дослідження, етичні принципи проведення прикладних соціально-психологічних досліджень. Вміти аналізувати та пояснювати соціально-психологічні явища; виявляти причини соціальних конфліктів та вести пошук шляхів їх попередження та розв’язання. Вільно володіти письмовою та усною державною мовою. Брати участь в обговореннях дискусійних питань функціонування соціально-психологічних явищ. Аналізувати інформацію з першоджерел, оцінювати її з точки зору наступності та новизни.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: предмет та основні категорії соціальної психології; головні теоретичні підходи до аналізу соціально-психологічних явищ, основні та додаткові методи соціально-психологічних досліджень; соціально-психологічну структуру особистості; особливості великих і малих груп; психологічні закономірності, механізми та бар’єри спілкування; методологічні традиції використання методів дослідження, методи обробки та інтерпретації результатів досліджень практичних соціально-політичних проблем; етичні принципи проведення прикладних соціально-психологічних досліджень. Вміти аналізувати та пояснювати соціально-психологічні явища; адекватно застосовувати методи соціально-психологічних досліджень; виявляти причини соціальних конфліктів та вести пошук шляхів їх попередження та розв’язання; аналізувати явища лідерства та керівництва, аналізувати поведінку особистості в масових скупченнях людей. Вільно володіти письмовою та усною державною мовою.
Зміст навчальної дисципліни
Модуль 1. Вступ до практикуму із соціальної психології. Модуль 2. Психологія спілкування. Модуль 3. Соціальна психологія груп та особистості. Загальний обсяг 150 год., в тому числі: Лекцій –6 год. Практичні – 16 год. Самостійна робота - 128 год.
Рекомендована та необхідна література
1. Коваленко А. Б. Психологія міжособистісного взаєморозуміння: підручник. – К.: Київський університет, 2010. 2. Коваленко А. Б., Корнєв М. Н. Соціальна психологія. – К., 2006. 3. Москаленко В. В. Соціальна психологія : підручник / В. В. Москаленко. – К. : Центр учбової літератури, 2008. 4. Орбан-Лембрик Л. Е. Соціальна психологія: У 2 кн. Кн. 1: Соціальна психологія особистості і спілкування.. Кн. 2: Соціальна психологія груп. Прикладна соціальна психологія. – Кю: Либідь, 2004. 5. Поліщук В. М. Соціальна психологія: навчальний посібник. - Суми: Університетська книга, 2019.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який укладав програму дисципліни, веде практичні заняття у відповідності з даною програмою. Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів. Здобувач може отримати на заліку максимально 40 балів до яких додаються бали отримані здобувачем під час аудиторних занять та оцінки завдань самостійної роботи. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за залікову роботу не може бути меншою 24 бали. У випадку коли здобувач на заліку набрав менше 24 балів, останні не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру), у відомості в колонці «бали за залік» ставиться «0», а в колонку «результуюча оцінка» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Алла Борисівна Коваленко
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти