Адвокат в цивільному судочинстві
Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Адвокат в цивільному судочинстві
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Показати знання процесуального законодавства та уміння їх критично осмислювати і застосовувати під час розгляду справ в порядку цивільного судочинства. Оцінювати, аналізувати та критично осмислювати юридичні проблеми та практичні правові ситуації, які виникають в ході участі адвоката в цивільному процесі, а також впродовж підготовки та розгляду справи судами, пропонувати підходи до вирішення таких проблем. Аналізувати юридичні проблеми та практичні правові ситуації, які виникають під час звернення до суду, пропонувати підходи до вирішення таких проблем на підставі дослідження судової практики, а також належно й об’єктивно оцінювати результати власної роботи. Оцінювати юридичні проблеми та практичні правові ситуації, що виникають під час участі адвоката в цивільному судочинстві, зокрема, під час підготовки позовних заяв та інших процесуальних документів, під час виступів в суді, зрозуміло та недвозначно обґрунтовані власні підходи до вирішення таких проблем, оцінювати власну роботу.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
- знання про доктринальне розуміння природи і сутності права і держави, визначення понять «верховенство права», «доступ до правосуддя», «суд», «правосуддя», «розподіл влади», «суверенітет», «правова держава», «громадянське суспільство» та ін., отримані в результаті вивчення дисциплін «Судова влада в Україні» і «Адвокатура», а також знання судової системи України та основ верховенства права та концепції доступу до правосуддя;
- володіння навичками сприйняття та аналізу положень джерел права
Зміст навчальної дисципліни
При вивченні дисципліни послідовно розкриваються такі питання: а) поняття цивільного судочинства та ролі адвоката в забезпеченні захисту прав особи; б) еволюція розвитку цивільного судочинства та адвокатури в різних країнах світу; в) гармонізація та діджиталізація сучасного цивільного судочинства: роль адвоката в розвитку правосуддя в цивільних справах; г) стратегія і тактика підготовки адвокатом до захисту прав особи, зокрема, щодо проблема вибору судового або позасудового вирішення спору, Lis Alibi Pendens у цивільних справах з іноземним елементом, Rei Judicata; а також особливостей участі адвоката на різних стадіях розгляду цивільної справи в суді та під час здійснення судового контролю за виконання судового рішення.
Рекомендована та необхідна література
1. Доступ до правосуддя в умовах сталого розвитку: до 30-річчя незалежності України / За заг.ред. Притики Ю., Ізарової І. Київ: ВД Дакор. 2021. 478 с.
2. Притика Ю., Ізарова І. Формування національної доктрини цивільного процесу в роботах науковців Київського університету в період незалежності України // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки, № 3 (118) 2021, С. 99-105.
3. Ізарова І. Модельні правила європейського цивільного процесу ELI-Unidroit Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки, № 2 (117) 2021, С. 24-29.
4. Izarova I. Enhancing judicial cooperation in civil matters between the EU and Ukraine: first steps ahead in EU Civil Procedure Law and Third Countries: Which Way Forward? ed. by A. Trunk and N. Hatzimihail, Nomos, Hart Publishing, 2021, 336 p., Pp. 191-212.
6. C H Van Rhee, 'Civil Procedure Beyond National Borders' (2018) No 1 (1) Access to Justice in Eastern Europe 15-34.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, інтерактивні заняття, організація самостійної роботи студентів, екскурсії в судові засідання
Методи та критерії оцінювання
1) доповідь (підготовка есе та презентації на задану тему) – від 1 до 10 балів;
2) участь у дискусії – від 1 до 5 балів;
3) опитування в формі тестування – від 1 до 5 балів;
4) підготовка case study (узагальнення судової практики та розробка стратегії захисту прав) – від 12 до 10 балів;
6) дві письмові модульні контрольні роботи – від 1 до 10 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ірина
Олександрівна
Ізарова
Кафедра нотаріального, виконавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра нотаріального, виконавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою
Навчально-науковий інститут права