Довірча власність і траст. Імплементація в право України

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Довірча власність і траст. Імплементація в право України
Код дисципліни
ДВС.27.08.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: здатність застосовувати загальні та спеціальні цивілістичні знання з теорії і практики застосування довірчої власності і трасту; здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми цивільно-правового регулювання відносин довірчої власності і трасту у контексті їх імплементації в право України; здатність до розроблення проектів договорів (правочинів) про встановлення довірчої власності і трасту; здатність приймати обґрунтовані рішення щодо застосування цивільно-правових норм при розв’язанні спірних питань, які виникають у сфері довірчої власності і трасту; здатність оцінювати новітній правовий інструментарій у зазначеній сфері. Відтворити глибокі знання в межах спеціалізації щодо еволюції думки про окремі елементи системи права з позначенням новацій і осучаснення. Демонструвати знання наукових підходів, основ методології та методик дослідження проблем у межах обраної спеціалізації в праві.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні аспекти становлення та розвитку інститутів довірчої власності і трасту, особливості класифікації та змісту зазначених правових конструкцій, їх правову природу; літературні джерела з проблем правового регулювання, акти цивільного законодавства, що регулюють відносини довірчої власності і трасту та практику їх застосування. Вміти оцінювати та визначати роль та завдання інститутам довірчої власності і трасту, розмежовувати і давати правову характеристику окремим їх видам. Володіти елементарними навичками з підготовки договору про встановлення довірчої власності і декларації про траст з урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів розв’язувати спори, що виникають у сфері довірчої власності і трасту
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на проведення правового аналізу довірчої власності і трасту, що застосовуються у правозастосовній практиці та вивчення теоретичних і практичних питань з приводу зазначених правових конструкцій. У межах навчальної дисципліни вивчається загальна характеристика довірчої власності і трасту у контексті імплементації в право України; правове регулювання відносин довірчої власності і трасту; юридична природа та характеристика підстав та елементів довірчої власності і трасту; характеристика особливостей різновидів довірчої власності і трасту. Курс навчальної дисципліни передбачає глибоке вивчення студентами чинного законодавства України в сфері довірчої власності і трасту, юридичної літератури, основних понять та спеціальної термінології
Рекомендована та необхідна література
1. Буяджи Г. В. Траст: історія, перспективи : монографія. – К. : Алерта, 2018. – 554 с. 2. Майданик Р. А. Речове право: підручник. – К.: Алерта, 2019. – 1102 с. 3. Майданик Р. А. Траст: Собственность и управление капиталами. – К.: Наукова думка, 1995. – 174 с. 4. Maydanyk, Roman. ‘Ukraine’. In International Encyclopaedia of Laws: Property and Trust Law, edited by Alain Verbeke & Vincent Sagaert. Alphen aan den Rijn, NL: Kluwer Law International, 2017. – 474 p. 5. Майданик Р. А Фідуціарні (довірчі) правовідносини: місце в праві України; Система права України: історія, статус і перспективи: 5 Т. – Харків: Право, 2008. – (640с.). – С. 352–375. 6. Некіт К. Г. Право приватної власності в інформаційному суспільстві: теорія і практика. Монографія. Херсон: Видавничий дім «Гельветика». 554 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота аспіранта (студента) на основі підручників, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем. Знати основні аспекти становлення та розвитку цивільно-правових інститутів довірчої власності і трасту, особливості класифікації та змісту правових форм управління майном, їх правову природу; спеціальні поняття та термінологію; літературні джерела з проблем правового регулювання відносин довірчої власності, акти цивільного законодавства, що регулюють відносини довірчої власності і трасту, підстави та елементи довірчого управління майном; практику вирішення вирішення цієї категорії спорів.
Методи та критерії оцінювання
Семестрові форми оцінювання: експрес опитування – від 1 до 6 балів;колоквіум – від 3 до 7 балів; доповіді та наукові роботи – від 6 до 10 балів;тестування (з набору суджень вибрати вірні) – від 6 до 9 балів; вирішення задачі – від 6 до 8 балів за кожну. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання протягом двох семестрів, складає 24 бали. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом протягом двох семестрів, складає 40 балів.. При поточному контролі під час семінарських занять оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований студентом у відповіді, активність при обговоренні питань семінарського заняття, систематичність роботи на заняттях, результати виконання домашніх завдань.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Роман Андрійович Майданик
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права