МЕДІАЦІЯ ПРИ ВИРІШЕННІ СПОРІВ
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
МЕДІАЦІЯ ПРИ ВИРІШЕННІ СПОРІВ
Код дисципліни
ДВС.37.08
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: знати складові спору/конфлікту; способи позасудового вирішення спорів та процедуру медіації, описувати методологію побудови стратегії та порядок дій при вирішенні спору шляхом медіації. Студенти повинні демонструвати ефективну комунікацію в процесі медіації, спілкування на вербальному, невербальному та паравербальному рівні, вести ефективну комунікацію на письмовому рівні, в т. ч. за допомогою ел. засобів спілкування. Студенти мають вміти приймати і обґрунтувати рішення щодо найкращої та допустимих стратегій вирішення спору/конфлікту; формулювати та формалізувати результати медіації, оцінювати рішення щодо спектру допустимих та ефективних дій на різних етапах узгодження спільних позицій та розв’язання спорів в процесі медіації.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати національні нормативні положення, що визначають обов’язковість та особливості врегулювання спорів, норми міжнародного, в тому числі м’якого права (soft law) в частині вирішення спорів шляхом медіації.
2. Вміти аналізувати практичні ситуації та вичленовувати обставини з метою їх юридичної кваліфікації як відокремлено так і у сукупності; вміти робити висновки на основі аналізу сукупності таких обставин.
3. Володіти навичками аналізу, тлумачення та кваліфікації практичних ситуацій в частині ідентифікації та оцінки дій/бездіяльності; навичками публічної презентації власної позиції у справі; навичками роботи в групі та спільного вироблення варіантів розв’язання спору.
Зміст навчальної дисципліни
Студенти вивчають особливості процедури та окремих етапів позасудового врегулювання спорів шляхом медіації; відпрацьовують на практиці техніки, спрямовані на досягнення порозуміння, вироблення спільного шляху подолання конфлікту; відпрацьовують алгоритми дій медіатора задля результативного вирішення спору. Студенти опановують на практиці техніки та методи досягнення порозуміння на усіх етапах існування конфлікту; особливості усного, письмового спілкування, переконання, аргументації; за допомогою практичних вправ відпрацьовують техніку роботи посередника (медіатора), розвивають практичні навички ефективного спілкування, ведення фахової дискусії при вирішенні спору, активного слухання, аргументації, узгодження правових позицій, формулювання угоди за результатами медіації.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Викладання здійснюється у формі інтерактивних лекцій, розбору практичних кейсів, демонстрації та групового обговорення нового матеріалу. Семінарські заняття передбачають самостійну індивідуальну, парну та групову попередню підготовку. На заняттях студенти взаємодіють в парах, групах та відпрацьовують окремі навички медіатора та учасників спору та елементи процесу медіації. Використовуються методи кейсів, рольової гри за заданими викладачем правилами та фабулою з подальшим розбором. Виконання ряду вправ передбачає створення чи використання фото, відео та додаткових графічних матеріалів, запропонованих викладачем та студентами.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються у відповідності з програмою і можуть включати оцінювання рівня самостійної підготовки, опитування, виконання парних та групових вправ та їх результатів, тощо. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в поза аудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються. Наприкінці семестру пропущені заняття не відпрацьовуються. Оцінювання індивідуальних робіт здійснюється на занятті відповідно до наперед визначеного графіку їх виконання шляхом заслуховування результатів, групової роботи тощо.
Мова викладання
Англійська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Роман
Ігорович
Марусенко
Кафедра земельного і аграрного права
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра земельного і аграрного права
Навчально-науковий інститут права