Особливості розгляду судами справ, що виникають з діяльності органів примусового виконання рішень

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Особливості розгляду судами справ, що виникають з діяльності органів примусового виконання рішень
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Знати процедуру вирішення судами справ, що виникають з діяльності органів примусового виконання рішень; спеціальні поняття та термінологію. Оцінювати та критично осмислювати практичні правові ситуації, які виникають в процесі вирішення судами справ із виконавчих правовідносин. Вміти визначати процедуру розгляду судом справи із виконавчих правовідносин в умовах неповної інформації та суперечливих вимог Вміти аналізувати критичні ситуації, що виникають при вирішенні судом справ із виконавчих правовідносин, визначати підходи до розв’язання таких проблем з урахуванням її фактичної та нормативної основ.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: норми цивільного процесуального, господарського процесуального та адміністративного процесуального законодавства щодо вирішення судами окремих процесуальних питань, які виникають з діяльності органів примусового виконання рішень; теорію виконавчого права. Вміти аналізувати відповідні правовідносини, визначати їх правову природу, структуру; складати алгоритми дій судів та учасників виконавчого провадження. Володіти елементарними навичками з підготовки проекту акта у виконавчому провадженні з урахуванням особливостей практичної ситуації.
Зміст навчальної дисципліни
Судова процесуальна форма вирішення окремих процесуальних питань, які виникають з діяльності органів примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб). Особливості розгляду судами справ про оскарження рішень, дій або бездіяльності державного чи приватного виконавця. Особливості вирішення судами процесуальних питань, пов’язаних з виконанням рішень, за заявою сторін виконавчого провадження. Особливості вирішення судами процесуальних питань, пов’язаних з виконанням рішень за поданням (заявою) виконавця.
Рекомендована та необхідна література
1. Виконавче провадження : підручник / Н. Ю. Голубєва, І. В. Андронов, І. О. Бут;. Одеса : Фенікс, 2020. 459 с. 2. Сергієнко Н.А. Міжгалузеві зв’язки виконавчого права України та цивільного процесуального права України. Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія Юриспруденція. 2021. №51. с. 97-102. 2. Притуляк В.М. Повноваження суду при примусовому виконанні судових рішень у цивільних справах: дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03. Одеса, 2016. 205 с. 3. Снідевич О.С. Визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, в порядку статті 369 ЦПК України (на матеріалах судової практики) // Цивілістична процесуальна думка : збірник наукових статей. К.: ПАЛИВОДА А.В., 2012. С. 280-293. 4. Сергієнко Н.А. Взаємодія судів із органами державної виконавчої служби при виконанні судових рішень у цивільних справах в Україні : дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03. Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького. Київ, 2015;
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота, індивідуальні завдання.
Методи та критерії оцінювання
1) експрес опитування – від 1 до 4 балів; 2) колоквіум – від 1 до 4 балів; 3) доповіді та наукові роботи – від 3 до 8 балів; 4) тестування (з набору суджень вибрати вірні) – від 2 до 7 балів; 5) модульна контрольна робота – від 3 до 8 балів;
Мова викладання
Українська