Процесуальний порядок вчинення виконавчих написів

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Процесуальний порядок вчинення виконавчих написів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Знати сучасні методи дослідження, критично осмислювати відібрані матеріали, знати основні вимоги до офіційно ділового стилю юридичного документу. Знати аспекти становлення та розвитку правового інституту виконавчого напису як позасудового порядку стягнення заборгованості, умови вчинення виконавчого напису, строки вчинення виконавчого напису, правові наслідки вчинення виконавчого напису, стадії нотаріального процесу при вчиненні виконавчого напису тощо. Уміти користуватися сучасними інформаційними ресурсами для збору і інтегрованого аналізу матеріалів з різних джерел, вміти усно та письмово формулювати власну позицію і наводити переконливі аргументи в процесі аналізу проблемних питань правового регулювання процедури вчинення виконавчого напису за законодавством України.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання загальних положень цивільного, земельного, сімейного, нотаріального та нотаріального процесуального права; вимог законодавства України до нотаріально-процесуальних документів. Володіння навичками оцінювання та визначення правової характеристики документів, на підставі яких може бути вчинений виконавчий напис, їх змісту; підготовки проекту виконавчого напису з урахуванням особливостей практичної ситуації та вимог чинного законодавства України.
Зміст навчальної дисципліни
В межах навчальної дисципліни вивчаються: теоретичний та практичний аналіз нотаріального провадження при вчиненні виконавчого напису про стягнення заборгованості за договорами, при вчиненні виконавчого напису про стягнення за аграрною розпискою, при вчиненні виконавчого напису про стягнення заборгованості з виплати дивідендів, при вчиненні виконавчого напису про повернення об’єктів лізингу, при вчиненні виконавчого напису про стягнення заборгованості з батьків або осіб, що їх замінюють, за утримання дітей у закладах освіти, при вчиненні виконавчого напису про стягнення заборгованості з військовослужбовців, звільнених з військової служби, і військовозобов’язаних після закінчення зборів, при вчиненні виконавчого напису про стягнення заборгованості за опротестованими векселями, при вчиненні виконавчого напису про стягнення заборгованості з орендної плати за користування державним і комунальним майном тощо.
Рекомендована та необхідна література
Демченко О. Виконавчий напис нотаріуса як позасудова форма захисту цивільних прав та законних інтересів. Підприємництво, господарство і право. 2019. №3. С.15-20 Мельник І.С. Процесуальні особливості вчинення виконавчих написів за нотаріально посвідченими правочинами. Наше право. - 2013. - № 10. - С. 155-160. Мельник І.С. Окремі проблемні аспекти вчинення виконавчих написів щодо стягнення заборгованості з орендної плати за користування державним чи комунальним майном. Європейські перспективи. - 2014. – № 1. - С. 121-125. Фурса С.Я., Фурса Є.І. Виконавчий напис нотаріуса та господарське судочинство: старі і нові проблеми. – Збірник наукових статей «Цивілістична процесуальна думка», за заг. редакцією проф. Фурси С.Я. – Видавець Паливода А.В. – К., 2012. Фукса С.Я, Фурса Є.І, Бордюг Т,О., Фурса Є.Є. Нотаріальний процес.Інтерактивний курс (з практикумом). Підручник. Київ:Алерта. 2021, 480с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота. Методи: організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності, стимулювання й мотивації навчально-пізнавальної діяльності, контролю (самоконтролю, взаємоконтролю), корекції (самокорекції, взаємокорекції) за ефективністю навчально-пізнавальної діяльності.
Методи та критерії оцінювання
Усний та письмовий контроль, самоконтроль. Семестрові форми оцінювання: письмова робота – від 0 до 10 балів; письмове вирішення задачі – від 0 до 10 балів; усна презентація письмових робіт – від 1 до 10 балів; участь в обговоренні і дискусіях з проблемних питань – від 1 до 5 балів; модульний контроль– від 0 до 5 балів. Упродовж семестру для визначення рівня досягнення результатів навчання студенти пишуть письмові роботи з тем, за якими заплановані семінарські заняття, а під час семінарів і лекцій демонструють набуті навички, усно презентуючи письмові завдання, беручи участь в обговоренні і дискусіях. Під час модульного контролю визначається рівень досягнення результатів навчання студентів з тем запланованих на самостійне опрацювання в формі усного опитування, а також опрацьованих письмових завдань з урахуванням зауважень і рекомендацій за результатами усної презентації. Підсумкове оцінювання: залік
Мова викладання
Українська