Етика нотаріуса

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Етика нотаріуса
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здатність застосовувати загальні та спеціальні знання в професійній сфері. Здатність передбачати застосування норм нотаріальної етики виходячи із характеру правовідносин. Розробляти варіанти етичної поведінки нотаріуса в різних правових ситуаціях; розв’язувати правові проблеми з урахуванням етичних норм. Оцінювати характер таких відносин. Окреслювати законодавчі та доктринальні аспекти нотаріальної етики, її складових, проблематику застосування, здійснювати узагальнення отриманої інформації та формування пропозицій по вдосконаленню сучасного стану етичних основ діяльності нотаріуса, врахування міжнародних стандартів нотаріальної етики. Застосування правил нотаріальної етики при взаємодії нотаріуса з різними суб’єктами при здійсненні професійної діяльності. Удосконалювати методики викладання
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання організаційної структури нотаріату, теоретичних засад здійснення нотаріальної діяльності, нотаріального процесу, основних положень юридичної деонтології; повноваження Нотаріальної палати України щодо контролю за дотриманням правил професійної етики нотаріусів України. Володіння навичками щодо методики та методів здійснення професійної діяльності нотаріусами; основ етики, загально-теоретичних засад етичних відносин, ключових елементів документів при притягненні нотаріуса до відповідальності за порушення правил професійної етики.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на вивчення та опанування теоретичних та практичних проблем і особливостей нотаріальної етики. В межах навчальної дисципліни вивчаються поняття і основні принципи професійної етики нотаріусів; етичні вимоги до нотаріуса при здійсненні нотаріальної діяльності; відносини нотаріуса з особами, які до нього звернулися; відносини нотаріуса з іншими нотаріусами та Нотаріальною палатою України; обмеження та обов'язки, пов'язані з рекламою; відповідальність за порушення етичних правил.
Рекомендована та необхідна література
Про нотаріат : Закон України від 02.09.1993 р. № 3425-ХІІ. Про затвердження Правил професійної етики нотаріусів України. Наказ Міністерства юстиції України від 07.06.2021 № 2039/5. Кодекс правил професійної етики нотаріусів України. Затверджено на черговому З’їзді нотаріусів України 20.04.2018. Кодекс професійної етики та правил організації нотаріату, затвердженого Асамблеєю нотаріату – членів МСЛН у Лімі, 08 жовтня 2013 року. Європейський кодекс нотаріальної етики. Доповнення затверджені Генеральною Асамблеєю РНЄС 11 грудня 2009 року. Фундаментальні принципи системи Латинського нотаріату. Затверджені Асамблеєю нотаріатів – членів Міжнародного союзу нотаріату Рим, Італія - 8 листопада 2005.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Набуття знань щодо сутності нотаріальної етики; формування навичок її дотримання, ознайомлення студентів із нормами поведінки нотаріуса у суспільстві та у спілкуванні при здійсненні професійної діяльності, а також у відносинах з фізичними та юридичними особами, іншими нотаріусами, професійним об'єднанням нотаріусів, органами влади тощо. Формування у студентів - майбутніх нотаріусів професійних та морально-етичних правил нотаріальної діяльності та їх особистої поведінки.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів: рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається зі результатами написання письмових самостійних контрольних робіт та під час колоквіуму. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові самостійні контрольні роботи з задачами та відкритими питаннями. Для визначення рівня досягнення результатів навчання, студенти пишуть підсумкову контрольну роботу, а під час колоквіуму демонструють набуті навички, аргументуючи розв’язки та надані рекомендації, передбачені умовами задач. Підсумкове оцінювання: залік
Мова викладання
Українська