Контракти публічної адміністрації в країнах Європейського Союзу
Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Контракти публічної адміністрації в країнах Європейського Союзу
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здійснювати аналіз суспільних процесів у контексті аналізованої проблеми і демонструвати власне бачення шляхів її розв’язання.
Оволодіння студентами теоретичним та практичними знаннями з аналізу правової форми, змісту, основних видів адміністративних контрактів (договорів) органів публічної адміністрації в країнах Європейського Союзу та в Україні, особливостей взаємодії адміністративних установ в умовах складної горизонтальної та вертикальної взаємодії, а також особливості їх укладання, виконання, оскарження в судовому порядку .
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) знання про доктринальне розуміння природи і сутності адміністративних органів, виконавчої влади, управлінських відносин, що отримуються в результаті вивчення навчальної дисципліни «Адміністративне право», цивільно- та господарсько-правової природи контрактів та договорів в межах навчальних дисциплін «Цивільне право», «Економічне (господарське) право»;
2) володіння навичками сприйняття та аналізу положень нормативно-правових актів, що регулюють діяльність органів виконавчої влади.
Зміст навчальної дисципліни
При вивченні дисципліни розкриваються на основі системного та порівняльно-правового аналізу: а) положення про сучасні види, зміст, специфіку контрактів публічної адміністрації в публічно-правовій сфері; б) характеристика сучасних підходів до укладання контрактів публічної адміністрації та їх нормативно-правового опосередкування в законодавстві європейських країн; в) вимоги до правової форми та змісту, істотних умов контрактів органів публічної адміністраціїв країнах Європейського Союзу; г) сучасні тенденції укладання цифрових контрактів публічної адміністрації; д) оскарження в суді неналежного виконання контрактів публічної адміністрації в європейських країнах.
Рекомендована та необхідна література
• Адміністративне право України. Повний курс: підручник / В. Галунько, П. Діхтієвський, О. Кузьменко та ін.; за ред. В. Галунька, О. Правоторової. – Видання третє. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2020. – 584 с.
• Адміністративне право України: Академічний курс : Підруч.: У двох томах: Том 1. Загальна частина / Ред. колегія: В.Б. Авер’янов (голова) та ін. – К.: ТОВ «Видавництво «Юридична думка», 2007. – 592 с.
• Державне управління: європейські стандарти, досвід та адміністративне право / [В. Б. Авер’янов, В. А. Дерець, А. М. Школик та ін.] ; за заг. ред. В. Б. Авер’янова. – К. : Юстініан, 2007. – 288 с.
• Загальне адміністративне право: підручник / [Гриценко І.С., Мельник Р.С., Пухтецька А.А. та інші]; за заг. ред. І.С. Гриценка. – К.: Юрінком Інтер, 2015. – 568 с.
• Пухтецька А.А. Європейські принципи адміністративного права: монографія / За заг. ред. д.ю.н., проф. В.Б. Авер’янова. Вид. друге, доопрац. і доповн. – К.: Логос, 2014. – 237 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота студента, також здійснюються експрес опитування,
тестування, модульна контрольна робота,проміжний контроль (підсумкова контрольна робота), залік.
Методи та критерії оцінювання
семестрові форми оцінювання:
1. експрес опитування – від 1 до 4 балів;
2. колоквіум – від 3 до 4 балів;
3. доповіді та наукові роботи – від 6 до 7 балів;
4. тестування (з набору суджень вибрати вірні) – від 6 до 7 балів;
5. дві модульні контрольні роботи – від 2 до 4 балів за кожну (всього: від 6 до 12 балів);
6. проміжний контроль (підсумкова контрольна робота) – 2 до 6 балів.
- підсумкове оцінювання: письмовий залік
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни