Альтернативні способи вирішення адміністративних спорів

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Альтернативні способи вирішення адміністративних спорів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Проводити збір, інтегрований аналіз та узагальнення матеріалів з різних джерел, включаючи наукову та професійну літературу, бази даних, цифрові, статистичні, тестові та інші, та перевіряти їх на достовірність, використовуючи сучасні методи дослідження. Обґрунтовано формулювати свою правову позицію, вміти опонувати, оцінювати докази та наводити переконливі аргументи. Генерувати нові ідеї та використовувати сучасні технології у наданні правничих послуг. Вміти аналізувати, критично осмислювати можливості примирення сторін на різних стадіях судового розгляду у порядку адміністративного судочинства, передбачати можливість врегулювання спору за участю судді
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) знати природу адміністративно-правового спору як юридичного конфлікту, способи захисту прав та інтересів. Опанувати дисципліни «Теорія права», «Адміністративне право», «Адміністративне судочинство»; 2) вміти проводити аналіз особливостей конфліктних відносин, що виникають в сфері публічної адміністрації; робити висновки і пропозиції з удосконалення нормативно-правової бази; визначати межі дискреційних повноважень суб’єктів публічної адміністрації; 3) володіти навичками складання процесуальних документів.
Зміст навчальної дисципліни
При вивченні дисципліни розкриваються наступні питання: загальна характеристика та правова природа інституту примирення сторін в адміністративному судочинстві; поняття та ознаки інституту примирення сторін в адміністративному судочинстві; реалізація права на примирення сторін в адміністративному судочинстві, а також альтернативні способи вирішення адміністративних спорів. знати і відрізняти між собою способи вирішення адміністративних спорів; вміти формулювати наукові гіпотези, перевіряти їх і виявляти проблеми у здійсненні адміністративного судочинства та медіації; вміти вирішувати проблеми врегулювання спірних правовідносин самостійно або у команді; вміти мотивувати своє рішення, а також обґрунтовувати відхилення контраргументів; вміти складати мирові угоди на стадії судового розгляду справи, в апеляційному та касаційному провадженнях.
Рекомендована та необхідна література
1. Бевзенко В. М. Примирення в адміністративному судочинстві України: спадок цивільного процесуального законодавства чи дієвий засіб врегулювання публічно-правових спорів? URL: http://www.pravoznavec.com.ua/ period/article/3971/%C1 2. Белінська О. В. Медіація – альтернативне вирішення спорів. Вісник Вищої ради юстиції. 2011. № 1 (5). С. 158-173. URL: http://vru.gov.ua/Docs/visnik05_12.pdf 3. Корінний С. О. Впровадження медіації в адміністративний процес України : дис. … канд. юрид. наук : Спец. 12.00.07. Ужгород, 2019. 243 с. URL: https://www.uzhnu.edu.ua/uk/infocentre/get/19680 4. Медіація у професійній діяльності юриста : підручник / Т. Білик, Р. Гаврилюк, І. Городиський та ін. ; за ред. Н. Крестовської, Л. Романадзе. Одеса : Екологія, 2019. 456 с. URL: http://www.knuba.edu.ua/ukr/wp-content/uploads/2019/11/підручник-з-медіації.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, під час яких студентами робляться доповіді, доповнення доповідей, тестування, експрес-опитування, реферат, контрольна робота, залік. Lecture, seminar, independent work, during which students make reports, additions to reports, testing, express questioning, abstract, test, credit.
Методи та критерії оцінювання
1. Доповідь (виступ на задану тему) – до 3 балів; 2. Доповнення доповіді – 1 бал; 3. Експрес-опитування (короткі відповіді на запитання) – до 2 балів; 4. Колоквіум – до 3 балів; 5. Тестування (з набору суджень вибрати вірні) – до 10 балів; 6. Реферат (змістовна письмова робота на задану тему з аналізом літератури та висновками) – до 5 балів; 7. Розробка проекту мирової угоди – до 5 балів; 8. Розв’язання задач – до 5 балів; 9. Контрольна робота – до 10 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни