Судовий розгляд спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Судовий розгляд спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
2 Триместр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Дискутувати зі складних правових проблем, пропонувати і обґрунтовувати варіанти їх розв’язання Брати продуктивну участь у розробці проектів нормативно-правових актів, обґрунтовувати суспільну обумовленість їх прийняття, прогнозувати результати їх впливу на відповідні суспільні відносини Визначати актуальну практичну чи наукову проблему, планувати і виконувати дослідження на її вирішення, обирати релевантні методологію та джерела Знати загальні та спеціальні принципи адміністративного судочинства, що застосовуються в процесі розгляду виборчих спорів; міжнародні (європейські) стандарти розгляду справ, пов’язаних із виборчим процесом, практику Європейського суду з прав людини щодо тлумачення статті 3 Протоколу № 1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: сутність правових категорій «виборче право», «виборчий процес», «виборчий спір», а також «вибори» і «референдум» та їх відмінність від інших форм безпосередньої (прямої) демократії; систему судів України, що здійснюють судовий захист виборчих прав громадян, принципи адміністративного судочинства, що застосовуються в процесі розгляду виборчих спорів; критерії визначення предметної, територіальної та інстанційної юрисдикції адміністративних справ з виборчих спорів; організаційно-правові особливості адміністративного процесу, що розглядає виборчий спір (сторони спору, представництво, строки звернення до суду, склад суду, докази і доказування, обчислення судових витрат тощо); сутність, види та вимоги до оформлення судових рішень у справах за позовами учасників виборчого процесу та процесу референдуму, порядок і підстави їх перегляду в апеляційному та касаційному порядках.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна передбачає вивчення студентами поняття та сутності виборчого процесу, його етапів, завдання адміністративної юстиції щодо вирішення юридичних конфліктів з питань захисту виборчих прав громадян, теоретичних і правових засад, практичних проблем розгляду судових спорів, пов’язаних із виборчим процесом і процесом референдуму.
Рекомендована та необхідна література
1. Виборчі спори : експертна оцінка якості судових рішень (місцеві вибори 2015 року) Аналітичний звіт / Проект USAID «Справедливе правосуддя»; ХМГО «Інститут прикладних гуманітарних досліджень»: Т. Калмиков, В. Кохан, О. Сердюк, М. Буроменський, С.Кальченко, Ф. Веніславський. Х., ІПГД. 2016. 58 с. Режим доступу: http://www.iahr.com.ua/files/works_docs/143.pdf Гуменюк В. І. Розгляд виборчих спорів за Законом України «Про вибори Президента України» / Гуменюк В. І., Ставнійчук М. І. ; за ред. Яреми А.Г. Київ Дрогобич : Коло, 2004, 352 с. Жушман М. В. Судовий розгляд справ, що виникають із законодавства про вибори / Жушман М. В. Х., 2004. 167 с. Європейський демократичний доробок у галузі виборчого права : матеріали Венеціанської комісії, ОБСЄ/ БДІПЛ, ПАРЄ / пер. О. Россоха, Л. Колісецька ; ред. Ю. Ключковський. К. : «Фада» ЛТД, 2008. 340 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, а також доповідь та звіт з виконання індивідуального завдання, есе, реферат, контрольна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрові форми оцінювання: 1. доповідь (виступ на задану тему) до 5 балів; 2. доповнення доповіді до 3 бал; 3. експрес-опитування до 3 балів; 4. колоквіум до 4 балів; 5. розв’язання казусу до 5; 6. самостійна робота до 4 балів; 7. доповідь по темі індивідуального завдання до 6 балів; 8. звіт з виконання індивідуального завдання до 4 балів 9. есе (короткі відповіді на запитання) до 3 балів; 10. тестування (з набору суджень вибрати правильні) до 3 балів; 11. реферат (змістовна письмова робота на задану тему з аналізом літератури та висновками) до 6 балів; 12. участь в дискусії до 3 балів; 13.розробка проекту позову до адміністративного суду до 4 балів; 14. розв’язання задач до 5; 15. тестове контрольне опитування до 10 балів; 16. підсумкова контрольна робота до 5 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни