Трудо-правові питання управління в господарських товариствах
Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Трудо-правові питання управління в господарських товариствах
Код дисципліни
Д.В.С.14.01.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
- Знати поняття, категорії та інститути трудового права, поняття керівника та особливостей його правового статусу, заходів захисту працівників при участі в управлінні персоналом;
- Вміти ефективно застосовувати норми трудового законодавства;
- Оцінювати, формулювати та висловлювати власні висновки, результати;
- Формувати та застосовувати їх на практиці; освоїти застосування чинного законодавства та усвідомити рівень правового регулювання у сфері трудових відносин.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основні поняття, категорії та інститути трудового права, зокрема, поняття керівника та особливостей його правового статусу, заходів захисту працівників при участі в управлінні персоналом; знання нормативно-правових актів трудового законодавства України та застосовувати їх на практиці; освоїти застосування чинного законодавства та усвідомити рівень правового регулювання у сфері трудових відносин.
Вміти: ефективно застосовувати норми трудового законодавства; надавати допомогу та юридичні консультації щодо застосування норм трудового права; використовувати досвід правового регулювання охоронних відносин у країнах із ринковою економікою для вдосконалення трудового законодавства України; популяризувати трудове законодавство України, його високі соціальні стандарти, як фактору стабілізації розвитку трудових правовідносин; ознайомитися з практикою застосування трудового законодавства державними підприємствами, установами, організаціями та силовими органами.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на систему знань щодо особливостей правового регулювання правовідносини, що виникають при управлінні господарськими товариствами, праці керівних працівників та працюючих власників, в дослідженні проблем вдосконалення законодавства про працю України, а також практичного застосування трудового законодавства правниками. Завданнями цієї дисципліни є: оволодіння студентами основними поняттями керівника та працюючого власника у трудових правовідносинах; розуміння сутності правовідносин в системі управління персоналом, що регулюються трудовим правом, вироблення у студентів вміння самостійно працювати з першоджерелами (нормативно-правовими актами, судовою практикою) та спеціальною юридичною літературою з трудового права; отримання навичок порівняльно-правового аналізу нормативно-правових актів, їх проєктів та трудового законодавства зарубіжних країн.
Рекомендована та необхідна література
1. Сіньова Л. М., Кузьменко Г. В., Погорєлова О. С. Особливості регулювання трудових правовідносин керівних працівників: Навчальний посібник для студентів юридичного факультету. Сіньова Л. М., Кузьменко Г. В., Погорєлова О. С. – К. : ФОП Маслаков, 2020. – 210 с.
2. Сіньова Л. М., Погорєлова О.С. Трудо-правові питання управління в господарських товариствах. Практикум для студентів Навчально-наукового інституту права. – Київ: Навчально-науковий інститут права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, 2021. – 62 с.
3. Kuchma O., Kuzmenko G., Sinyova L. HEADS AND TOP EXECUTIVES: SUBJECT COMPOSITION AND RELATIONS BETWEEN THE CONCEPTS IN UKRAINIAN LEGAL SPACE // Professional competencies and educational innovations in the knowledge economy: collective monograph / Editors Lyubomira Popova, Mariana Petrova. Veliko Tarnovo, Bulgaria: Publishing House ACCESS PRESS, 2020. 532 p. Р. 273-281
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Словесні: пояснення, обговорення, лекція, семінарські заняття; наочні: ілюстрацію, демонстрація, самостійне спостереження; практичні : аналіз судової практика, нормотворчої практики
Методи та критерії оцінювання
Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів. Студент може отримати на заліку максимально 60 балів до яких додаються бали отримані студентом під час семінарських занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за залік не може бути меншою 36 балів. У випадку коли студент на заліку набрав менше 36 балів, останні не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру), у відомості в колонці «бали за залік» ставиться «0», а в колонку «результуюча оцінка» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Людмила
Миколаївна
Сіньова
Кафедра трудового права та права соціального забезпечення
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра трудового права та права соціального забезпечення
Навчально-науковий інститут права