Додаткове соціальне забезпечення працівників: євроінтеграційний аспект
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Додаткове соціальне забезпечення працівників: євроінтеграційний аспект
Код дисципліни
ВБ.01.12.20
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: основні доктринальні підходи до розуміння додаткового соціального забезпечення працівників, його видів та форм, правовий механізм та принципи правового регулювання в Україні; аналізувати трудове законодавство, законодавство в сфері соціального забезпечення та практику їх застосування щодо додаткового соціального забезпечення працівників, виявляти існуючі проблеми та пропонувати можливі шляхи розв’язання; критично осмислювати правовий механізм додаткового соціального забезпечення працівників в Україні крізь призму універсальних та регіональних міжнародних актів; розробляти проєкти локальних та індивідуальних актів; обґрунтовувати, оцінювати, демонструвати результати проведеного дослідження та брати участь в обговореннях дискусійних питань щодо додаткового соціального забезпечення працівників та доцільності його здійснення на конкретному підприємстві; самостійно формувати методику здійснення додаткового соціального забезпечення працівників (правовий аспект).
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні аспекти становлення та розвитку правового регулювання трудових відносин та відносин по соціальному забезпеченню в Україні, ознаки та характеристику трудових правовідносин та пов’язаних з ними соціально-забезпечувальних правовідносин, їх правову природу; наукові джерела з проблем правового регулювання указаного виду відносин, акти законодавства, що їх регулюють та практику вирішення відповідних спорів.
Вміти оцінювати та визначати роль та завдання правового регулювання трудових та соціально-забезпечувальних правовідносин, давати їх правову характеристику.
Володіти елементарними навичками з підготовки проєктів локальних та індивідуальних актів з урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів розв’язувати спори, що виникають у зв’язку з порушенням трудових прав та прав в сфері соціального забезпечення.
Зміст навчальної дисципліни
Загальні положення додаткового соціального забезпечення працівників в Україні та країнах ЄС. Поняття, види та форми додаткового соціального забезпечення працівників в України та країнах ЄС. Джерела правового регулювання додаткового соціального забезпечення працівників в Україні та країнах ЄС. Правові засади додаткового соціального забезпечення працівників в Україні та країнах ЄС. Змістовний модуль Характеристика додаткового соціального забезпечення працівників в Україні та країнах ЄС. Умови праці як об’єкт додаткового соціального забезпечення працівників в Україні та країнах ЄС. Додаткове соціальне забезпечення окремих категорій працівників в Україні та країнах ЄС.
Рекомендована та необхідна література
Венедіктов С. Правове регулювання праці у Великобританії: прогресивний досвід і перспективи для України. Київ: Ніка-Центр, 2017. 174с.
Курс порівняльного трудового права: підручник у 2 томах/ Іншин М.І., Мацюк А.Р., Соцький А.М., Щербина В.І. / за ред. акад. А.Р. Мацюка. – 2-ге вид., змін. і доп. – Харків: Діса плюс, 2015. Т.1. 1056с.+Т.2. 744с.
Рим О.М. Трудове право Європейського Союзу: монографія. – Львів : «ГАЛИЧ-ПРЕС», 2020. 596с.
Спіцина Г.О. Порівняльна характеристика правового регулювання праці в Україні та країнах Європейського Союзу: монографія. К.: Ніка-Центр, 2016. 304с.
Хартія Співтовариства про основні соціальні права працівників // https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/994_044
Черноус С.М. Удосконалення правового регулювання робочого часу та часу відпочинку як фактор забезпечення соціальної безпеки працівників // Social and ecological security through the prism of urbanism: collective monograph
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Словесні: пояснення, обговорення, лекція, семінарське заняття, самостійна робота, індивідуальне завдання.
Наочні: ілюстрація, демонстрація, самостійне спостереження
Практичні: аналіз чинної локальної нормотворчої практики, судової практики, практичні завдання
Методи та критерії оцінювання
Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за встановленими формами оцінювання складає 24 бали. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 40 балів. Передбачені форми семестрового оцінювання сумарно не можуть перевищувати 40 балів.
Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів. Студент може отримати на заліку максимально 60 балів до яких додаються бали отримані студентом під час семінарських занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за залік не може бути меншою 36 балів. У випадку коли студент на заліку набрав менше 36 балів, останні не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру), у відомості в колонці «бали за залік» ставиться «0», а в колонку «результуюча оцінка» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Світлана
Миколаївна
Черноус
Кафедра трудового права та права соціального забезпечення
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра трудового права та права соціального забезпечення
Навчально-науковий інститут права