Виконання ухвал судів щодо забезпечення позову

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Виконання ухвал судів щодо забезпечення позову
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Знати особливості правової природи ухвали про забезпечення позову як виконавчого документа; загальні правила виконання ухвал про забезпечення позову органами примусового виконання та іншими компетентними органами залежно від вжитих судом заходів забезпечення. 2. Критично осмислювати порядок взаємодії судів різних юрисдикцій з органами примусового виконання та іншими компетентними органам, до відання яких відноситься безпосереднє вжиття відповідних заходів. 3. Аналізувати критичні ситуації, що виникають при затримці виконання ухвал про забезпечення позову, неефективності та неоперативності застосування передбачених їх резолютивною частиною заходів, визначати підходи до розв’язання таких проблем з урахуванням їх фактичної та нормативної основи.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знати основні підстави та умови забезпечення позову в цивільному, господарському та адміністративному судочинствах, види забезпечення позову, порядок подання відповідного клопотання та його вирішення судом, особливості вжиття судом різних забезпечувальних заходів, строки набрання чинності ухвал про забезпечення позову та способи їх скасування. 2.Володіти елементарними навичками з підготовки проектів процесуальних документів щодо забезпечення позову та оцінки їх змісту на предмет відповідності встановленим законодавством вимогам та суті їх резолютивної частини.
Зміст навчальної дисципліни
У межах навчальної дисципліни досліджується така процесуальна форма вирішення питання щодо забезпечення позову в різних юрисдикційних процесах як ухвали. Аналізуються вимоги до змісту даного виду рішення та особливості його правової природи, що полягає у тому, що водночас вона являється виконавчим документом, в контексті чого вивчається проблематика віднесення ухвал судів до виконавчих документів. Визначаються процесуальні засади виконання ухвал судів щодо забезпечення позову залежно від обраного способу забезпечення, аналізується порядок фактичного обтяження майна і вжиття інших заходів органами примусового виконання та іншими компетентними органами.
Рекомендована та необхідна література
1.Виконавче провадження: підручник за заг. редакцією Н.Ю. Голубєвої. Одеса: Фенікс, 2020. 459 с. 2.Виконавче провадження: навч. посібн. (у схемах і таблицях) (електронне видання) / Ю.М. Юркевич, О.Б. Верба-Сидор, Н.М. Грабар та ін.; за заг. ред. канд. юрид. наук, доц. О.Б. Верби-Сидор. Львів : Львівський державний університет внутрішніх справ, 2020. 600 с. 3.Науково-практичний коментар закону України "Про виконавче провадження" Журавльов Д.В. Професіонал. 2019. 424 с. 4.Виконавче провадження: теорія та практика: колективна монографія з додатками: колективна монографія. Під ред. Р.Ф. Ханової, С.О. Кравцова. Харків: Право, 2021. 672 с. 5.Науково-практичний коментар Закону України «Про виконавче провадження». Станом на 5 вересня 2017 року. / практичний посібник – К.: «Центр учбової літератури», 2017. – 304 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заплановані заходи та методи викладання: 1.Лекції, презентації 2.зустрічі та практичні заняття із фахівцями у галузі права з метою вирішення практичних питань та їх обговорення 3.надання матеріалів для самостійного опрацювання 4.підготовка доповідей по темам занять та практичним проблемним питанням 5.аналіз нормативної бази та судової практики 6.вирішення ситуаційних задач на основі розгляду конкретних ситуацій 7.підготовка рефератів на задану тему з аналізом літератури та висновками 8.підготовка презентацій по окремим питанням 9.тестування 10.колоквіуми 11.модульні контрольні роботи
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів 1. експрес опитування – від 2 до 4 балів; 2. колоквіум – від 2 до 5 балів; 3. доповіді (виступ на задану тему) – до 5 балів; 4. доповнення доповіді – до 3 балів; 5. участь в дискусії – до 3 балів; 6. реферат– до 8 балів; 7. тестування– від 6 до 7 балів; 8. вирішення ситуаційних задач - від 2 до 5 балів; 9. модульна контрольна робота – від 2 до 10 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за підсумком навчання протягом семестру складає 40 балів. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали; За результатами складання підсумкової форми контролю (залік) студент може отримати максимально 60 балів. Підсумкова оцінка за навчальну дисципліну формується шляхом додавання кількості балів, отриманих протягом семестру, та кількості балів, отриманих за підсумковою формою контролю (залік) і така сума балів не може бути меншою за 60 балів.
Мова викладання
Українська