Зоопсихологія
Освітня програма: Психологія бак
Структурний підрозділ: Факультет психології
Назва дисципліни
Зоопсихологія
Код дисципліни
ДВС.3.15.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР1. Аналізувати та пояснювати психічні явища, ідентифікувати психологічні проблеми та пропонувати шляхи їх розв’язання. ПР2. Розуміти закономірності та особливості розвитку і функціонування психічних явищ в контексті професійних завдань. ПР4. Обґрунтовувати власну позицію, робити самостійні висновки за результатами власних досліджень і аналізу літературних джерел.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: основи загальної психології, біології, фізіології цнс.
2. Вміти: визначати фізіологічні основи еволюційного формування розумової діяльності та психіки у тваринному світі та основи формування інтелекту і свідомості у людини; визначати, до якої наукової галузі знань належить явище або проблема, що спостерігається; враховувати ступінь розвитку та вираження соціальності у різних людей; орієнтуватися і сучасних здобутках вітчизняної та зарубіжної науки; адекватно орієнтуватися у виборі сучасних методик і методів досліджень.
3. Володіти здатністю до розуміння генетичних та історичних передумов поведінкових реакцій і психічних феноменів у людей.
Зміст навчальної дисципліни
Програма вивчення вибіркової навчальної дисципліни “Зоопсихологія” складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів спеціальності 053 «Психологія». Зоопсихологія це наука про психічну діяльність тварин, її прояви, походження та розвиток у видовому та індивідуальному аспектах. У психічній діяльності відбивається сприйняття світу тваринам і ставлення щодо нього, що виявляється у зовнішній поведінці, яку можна спостерігати та вивчати. У практичному плані під психічною діяльністю можна розуміти сукупність інтелектуальних процесів та емоційних станів навчальної дисципліни є вивчення ролі спадковості і середовища у формуванні психічних і психофізіологічних властивостей людини.
Рекомендована та необхідна література
1. Губко О.Т. Основи зоопсихології: Навч. Полсібник / За ред. С.І. Болтівця. К.: Світогляд, 2006.
2.Чайченко Г.М. Зоопсихологія та порівняльна психологія. К.: Київський ун-т., 1992.
3.Чайченко Г.М. Поведінка та психіка тварин. К.: Київський ун-т, 2000.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді (дискусія, аналітична доповідь): 10 / 6 балів
Творчі роботи (написання рефератів, створення презентацій): 30 / 18 балів
Тестова письмова робота: 20 / 12 балів
Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 36 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 60 балів. Передбачені форми семестрового оцінювання сумарно не можуть перевищувати 60 балів.
- підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту.
Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані здобувачем, 40 балів за 100 бальною
шкалою.
Форма проведення іспиту – усна, з письмовим компонентом. Білет складається з 4-х завдань. Перші два теоретичні питання оцінюються по 10 балів, третє – практичне завдання – 10 балів, четверте – тестові завдання – 10 балів (по 1 балу за тест). Оцінка за іспит не може бути меншою за 24 бали.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни