Вступ до спеціальності

Освітня програма: Психологія бак заочн

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Вступ до спеціальності
Код дисципліни
ОНД.20
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР3. Здійснювати пошук інформації з різних джерел, у т. ч. з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, для вирішення професійних завдань. ПР15. Відповідально ставитись до професійного самовдосконалення, навчання та саморозвитку. ПР16. Знати, розуміти та дотримуватися етичних принципів професійної діяльності психолога.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: основи філософії, біології в об’ємі загальної середньої освіти. 2. Вміти: розрізняти наукові та ненаукові твердження, виділяти критерії у описових текстах авторів першоджерел, визначати, до якої наукової галузі знань належить явище або проблема, що спостерігається. 3. Володіти елементарними навичками визначати, аналізувати та пояснювати психічні явища, ідентифікувати психологічні проблеми та пропонувати шляхи їх розв’язання, елементарними навичками конспектування та роботи з навчальною літературою та першоджерелами.
Зміст навчальної дисципліни
Курс «Вступ до спеціальності» скерований на ознайомлення з основами майбутньої професії і загальною системою понять і категорій психології. Навчальна дисципліна складається з трьох змістових модулів: Змістовний модуль 1 «Методологічні основи психології» розкриває визначення психології як науки, її місця серед інших наук, проблеми вивчення психіки, основні категорії психології та методологічні принципи. Змістовний модуль 2 « Психічні явища» описує класифікацію психічних явищ, психічні процеси, особистість у діяльності, поняття індивіда, особистості, суб’єкта діяльності. Змістовний модуль 3 «Професійна діяльність психолога» описує види та сфери діяльності психолога, особистісні та професійні якості професіонального психолога, вводиться поняття професійної етики в роботі психолога.
Рекомендована та необхідна література
Загальна психологія / За ред. С. Д. Максименка. 2-ге вид. Вінниця: Нова Книга, 2004. М’ясоїд П. А. Загальна психологія. К., 1998. 479 с. Психологія / за ред. Ю. Л. Трофімова. К., 1999. 558 с. Основи психології / За ред. О. В. Киричука, В. А. Роменця. К.: Либідь, 1995.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді (дискусія, аналітична доповідь): 10 / 6 балів Творчі роботи (написання рефератів, створення презентацій):30 / 18 балів Тестова письмова робота: 20 / 12 балів Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 36 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 60 балів. Передбачені форми семестрового оцінювання сумарно не можуть перевищувати 60 балів. - підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту. Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані здобувачем, 40 балів за 100 бальною шкалою. Форма проведення іспиту – усна, з письмовим компонентом. Білет складається з 2-х завдань. Питання оцінюються по 20 балів, Мінімальний пороговий рівень екзаменаційної оцінки, за якої іспит вважається складеним – оцінка за іспит не може бути меншою за 24 бали. Умови допуску до іспиту. Здобувач не допускається до іспиту, якщо під час навчального періоду набрав менше, ніж 36 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни