Професійна та корпоративна етика

Освітня програма: Геохімія і мінералогія

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Професійна та корпоративна етика
Код дисципліни
ОК 11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2020/2021
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: - Критерії розрізнення та визначення предмету професійної та корпоративної етики; - Змістовне наповнення понять «суб’єкт морального обов’язку» та «індивід як працівник; - Шляхи та методи подолання розриву між загальними моральними принципами та вимогами корпоративної етики за професійним спрямуванням; - Специфіку впровадження корпоративної соціальної відповідальності в світовому та українському соціокультурному контекстах; - Принципи сталого розвитку. Вміти: - Вести фахово етичну полеміку щодо актуальних питань соціальної моральної практики; - Розуміти етичну проблематику професійної і корпоративної діяльності у предметному полі за фаховим спрямуванням; -Кваліфіковано виявляти моральні конфлікти в конкретних ситуаціях професійної діяльності; -Давати експертну оцінку мотивів, норм, ціннісних орієнтирів професійної та корпоративної поведінки та діяльності; -Застосовувати етичну аргументацію при вирішенні дилемних питань у соціальних практиках за фаховим спрямуванням.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати методи філософських досліджень, основні поняття соціально-економічних досліджень. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо дилемних питань, обґрунтовувати власну світоглядну позицію щодо різноманітних актуальних суспільних та професійних проблем.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на формування освіченого фахівця, етично компетентного і морально орієнтованого на сумлінне й етично виважене виконання професійної діяльності. Визначається предметне поле професійної і корпоративної етик, особливості етичної регуляції професійної діяльності, етичні виміри професіоналізму. Прояснюється місія і структура етичної інфраструктури як інструменту управління цінностями у професійній і корпоративній діяльності, моделі та функції етичних підрозділів та етичних документів. З’ясовуються основи корпоративної культури та моральні стандарти діяльності організації. Визначаються етичні засади інженерної діяльності, етичні кодекси у професії інженера, етичні дилеми у професії інженера. З’ясовуються ціннісні засади наукової діяльності в соціокультурній діяльності, ціннісно-нормативні засади діяльності вченого, етичні виміри співвідношення етики і технології, а також особливості соціальної відповідальності в науці.
Рекомендована та необхідна література
1. Етика. Естетика.: навч.посібник. / за наук. ред..Панченко В.І. – К.: «Центр учбової літератури», 2014 – 432 с. 2. Назаров В.Н. Прикладная этика. – М.: Гардарики, 2005. 3. Основи корпоративної культури / Ломачинська І.М., Рихліцька О.Д., Барна Н.В.; за ред.. І.М.Ломачинської. - К.: Університет «Україна», 2011. – 281 с. 4. Прикладна етика. Навч.посібник / За наук.ред. Панченко В.І. – К.: «Центр учбової літератури», 2012. – 392 с. 5. Професійна та корпоративна етика : навч. посіб. /В. Г.Нападиста, О. В. Шинкаренко, М. М. Рогожа та ін., за наук. ред. В. І.Панченко. –К. : ВПЦ "Київський університет", 2019.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, реферати, експрес опитування, самостійна робота студентів
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – експрес опитування, участь у дискусіях на лекціях, що складає 30% від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки – самостійна робота студентів у написанні рефератів. Модульна контрольна робота є підсумковою письмовою роботою та проводиться у формі усно-письмового заліку.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни