Польова нафтогазова геофізика
Освітня програма: Геологія нафти і газу
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Польова нафтогазова геофізика
Код дисципліни
ВК 1.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
•вміння застосовувати основні методи промислової геофізики щодо розв’язку прямих та обернених задач, пов’язаних з виділенням та вивченням порід-колекторів, насичених нафтою та газом,
•отримання студентами навиків якісної та кількісної інтерпретації даних геофізики.
•побудова та аналіз кореляційних залежностей виду, «геофізика-геофізика», «керн-геофізика»;
•проведення комплексної інтерпретації та визначати граничні значення колекторських якостей і проводити класифікацію порід на колектори і не колектори, на нафтогазонасичені і водонасичені;
•проведення узагальнення геолого-геофізичних і свердловинних даних;
•застосування геофізики при вирішенні нафтогазових задач з використання сучасних комп’ютеризованих методів обробки та інтерпретації геолого-геофізичної інформації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання теоретичних основ фізики, математики та основ геофізики.
Зміст навчальної дисципліни
В програмі дисципліни основна увага приділяється вивченню геофізичних параметрів, що вивчаються при пошуках нафти і газу; петрофізичних властивостей гірських порід та методів їх визначення. Розглядаються фізичні поля та їх відображення в геологічній будові; принципи якісної і кількісної інтерпретації польових геофізичних матеріалів; методики комплексної інтерпретації геолого-геофізичної інформації, методи прогнозування геологічного розрізу, сучасні системи обробки геофізичних даних при пошуках нафти і газу.
Рекомендована та необхідна література
1. Вижва С.А., Рева М.В., Онищук І.І., Онищук В.І. Електрометрія. Посібник із навчальної геофізичної практики. ВПЦ «Київський університет», 2014. – 303 с.
2. Степанюк В.П., Петровський О.П., Анікеєв С.Г. Нафтогазопошукова геофізика. Підручник. – Івано-Франківськ. Факел, 2010. – 296с.
3. Лозинський О.Є. Пошуки та розвідка нафтових і газових родовищ. Лабораторний практикум – Івано-Франківськ, 2007.
4. Маєвський Б.Й, Лозинський О.Є., Гладун В.В. Прогнозування, пошуки та розвідка нафтових і газових родовищ.–К.: Наукова думка. 2004.
5. Толстой М.І., Рева М.В., Степанюк В.П., Сухорада А.В., Гожик А.П. Загальний курс геофізичних методів розвідки: Підручник для вузів. 590с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні заняття, практичні заняття і самостійна робота студентів
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 5 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), виконання 5 самостійних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставленні завдання без обмеження інструментарію та техніки вирішення проблеми), та проведення 3 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового заліку.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Дмитро
Анатолійович
Безродний
Геофізики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геофізики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"