Нотаріальний процес
Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Нотаріальний процес
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
Знати та критично осмислювати теоретичні основи нотаріального процесу та властиві йому нотаріальні процесуальні правовідносини, особливості охорони і захисту прав суб”єктів нотаріального процесу як у загальній процедурі вчинення нотаріальних проваджень, так і при вчиненні окремих з них.
Аналізувати та досліджувати нотаріальні правовідносини як комплексні, які мають своїх суб”єктів та властиві їм особливості; формулювати власні обгрунтовані судження щодо процесуальних норм та норм матеріального права, які мають значний вплив на можливість вчинення нотаріального провадження та послідовність застосування його положень, а також щодо аналізу процедури вчинення нотаріальних проваджень та систематизаціі правил вчинення нотаріальних проваджень.
Оцінювати, формулювати, обгрунтовувати та пропонувати варіанти правового вирішення, розв”язання правової задачі, з у рахуванням її фактичної та нормативної основ.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати загальні положення цивільного, земельного, сімейного, нотаріального права, положень законодавства як щодо визначення понять суб”єкта права, процесуального представництва, нотаріальних проваджень, так і щодо регулювання компетенції нотаріусів та посадових осіб щодо вчинення нотаріальних дій; прав та обов”язків нотаріуса та інших суб”єктів нотаріального процесу, порядку оскарження нотаріальних актів, нотаріальних дій або відмови в їх вчиненні.
Володіти елементарними навичками логічного, критичного і системного аналізу правових явищ.
Зміст навчальної дисципліни
У межах навчальної дисципліни вивчається теорія нотаріального процесу як однієї із форм юрисдикційної діяльності, його предмету, методу, системи, функцій, принципів, нотаріальних процесуальних відносин та їх суб’єктів, компетенції нотаріусів та посадових осіб щодо вчинення нотаріальних проваджень, а також досліджується нотаріальна процедура, яка уособлює певні правила вчинення нотаріальних дій, зокрема загальні, які застосовуються в цілому у нотаріальному процесі, спеціальні, якими регулюється посвідчення окремих правочинів та специфічні, за якими вчиняються інші види нотаріальних проваджень шляхом визначення послідовності їх здійснення за допомогою самостійних стадій.
Рекомендована та необхідна література
Цивільний кодекс України від 16.01.2003 № 435-IV. Верховна Рада України.
Сімейний кодекс України від 10.01.2002 № 2947-III. Верховна Рада України.
Земельний кодекс України від 25.10.2001 № 2768-III Верховна Рада України.
Наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» від 22.02.2012 № 296/5. Верховна Рада України.
Теорія нотаріального процесу: Науково-практичний посібник / За заг. ред. С.Я. Фурси. – К.: Алерта; Центр учбової літератури, 2012. – 920 с.
Нотаріат: підручник / В. В. Комаров, В. В. Баранкова. – Харків : Право, 2019. – 416 с.
Нотаріальний процес. Інтерактивний курс (з практикумом)/ С.Я.Фурса, Є.І.Фурса, Т.О.Бордюг, Є.Є.Фурса.- Київ: Алерта, 2021.- 460 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні така: результати навчання - 1. – до 40%; результати навчання - 2. – до 30%; результат навчання - 3.1.- 3.2. – до 30%. Семестрові форми оцінювання: бліц опитування – від 2 до 4 балів; колоквіум – від 5 до 10 балів;Case study – від 2 до 4 балів; дискурс – від 2 до 4 балів; модульна контрольна робота – максимально 10 балів. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові самостійні контрольні роботи з задачами та відкритими питаннями. Для визначення рівня досягнення результатів навчання, передбачених п.1, 2 та 3 студенти пишуть підсумкову контрольну роботу, а під час колоквіуму демонструють набуті навички, аргументуючи розв’язки та надані рекомендації, передбачені умовами задач.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Світлана
Янівна
Рабовська
Кафедра нотаріального, виконавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра нотаріального, виконавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою
Навчально-науковий інститут права