Науково-дослідницька практика за спеціалізацією
Освітня програма: Геоінформатика (2 рівень)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Науково-дослідницька практика за спеціалізацією
Код дисципліни
ВК 2.5
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Застосовувати свої знання для визначення і вирішення проблемних питань і прийняття обґрунтованих рішень в питаннях тематичної обробки геологогеофізичних та інших геопросторових даних. Вміти спілкуватися з фахівцями та експертами різного рівня інших галузей знань, у тому числі в міжнародному контексті, в глобальному інформаційному середовищі.
Розробляти, керувати та управляти проектами орієнтовані на дослідження геологічної будови верхньої частини земної кори та її осадового шару зокрема,
оцінювати і забезпечувати якість робіт.
Планувати і здійснювати наукові експерименти, писати наукові роботи в сфері геоінформатики.
Демонструвати здатність до адаптації та дії в новій ситуації, пов’язаній з роботою за фахом, вміння генерувати нові ідеї в галузі геоінформатики.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Набуття знань з фахових дисциплін за спеціалізацією.
Зміст навчальної дисципліни
Науково-дослідницька практика за спеціалізацією магістрів зорієнтована на здобуття магістрами практичних навичок і вмінь за спеціальністю 103 «Науки про Землю» освітньою програмою «Геоінформатика» для їх професійного розвитку і дослідницької діяльності. У процесі проходження практики студенти працюють над власною науковою тематикою, здійснюючи наукові дослідження в рамках власної кваліфікаційної роботи магістра. Практика сприяє формуванню у студентів початкової компетенції ведення самостійної науково-дослідницької діяльності, набуття навичок організації та розробки кваліфікаційної роботи магістра, розвинення творчих здібностей, умінь обґрунтовувати та висловлювати думку, працювати в колективі, самостійно ставити і розв’язувати наукові і науковоприкладні задачі.
Предметом практики є процес спрямованого розвитку і формування спеціальних компетенцій, знань та умінь, що сприяють самореалізації студента як науковця в області геоінформатики.
Рекомендована та необхідна література
1. Зацерковний В.І., Тустановська Л.В. Геоінформатика: навч. посіб. / Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. - Київ ; Ніжин : Вид-во НДУ ім. М. Гоголя, 2018. - 467 с.
2. Зацерковний В. І. Дистанційне зондування Землі. Фізичні основи: навч. посіб. / В.І.Зацерковний. – Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2018. – 380 с.
3. Зацерковний В.І., Каревіна Н.П. Аерокосмічні дослідження Землі: історія становлення: монографія / Нац. акад. наук України, Ін-т проблем мат. машин і систем. - Київ : Логос, 2014. Т. 2. - 2015. - 406 с.
4. Костріков С.В., Сегіда К.Ю. Теоретична і прикладна геоінформатика. Навчальний посібник для студентів університетів. – Харків: Вид-во Вища школа, 592 с.
5. Костірков С.В. Геоінформаційне моделювання природно-антропогенного довкілля: наукова монографія / С.В. Костріков. – Харків: Видавництво ХНУ ім. В.Н. Каразіна, 2014. – 484 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи та критерії оцінювання
Результати проходження науково-дослідницької практики за спеціалізацією оцінюються у формі диференційованого заліку.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни