Вирішення комерційних спорів

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Вирішення комерційних спорів
Код дисципліни
ДВС.37.11
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Здійснювати презентацію свого дослідження з правової теми, застосовуючи першоджерела та прийоми правової інтерпретації складних комплексних проблем, що постають з цього дослідження, аргументувати висновки; Аналізувати взаємодію міжнародного права та міжнародно-правових систем з правовою системою України на основі усвідомлення основних сучасних правових доктрин, цінностей та принципів функціонування права; Проводити порівняльно-правовий аналіз окремих інститутів права різних правових систем; Брати продуктивну участь у розробці проектів нормативно-правових актів, обґрунтовувати суспільну обумовленість їх прийняття, прогнозувати результати їх впливу на відповідні суспільні відносини.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні аспекти становлення та розвитку вирішення комерційних спорів, особливості класифікації та змісту правових категорій, важливих для даного правового інституту (арбітражної угоди, арбітражного рішення тощо); літературні джерела, акти законодавства, що регулюють міжнародний комерційний арбітраж та інші способи вирішення комерційних спорів. Вміти оцінювати та визначати роль та завдання підінститутам міжнародного комерційного арбітражу, розмежовувати і давати правову характеристику окремим їх видам. Володіти елементарними навичками з визначення ефективних методів вирішення комерційних спорів, складання тексту арбітражної угоди, з урахуванням практичної ситуації
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на проведення правового аналізу комерційних спорів, що зустрічаються у практиці, вивчення теоретичних і практичних питань, що виникають під час вирішення спорів міжнародним комерційним арбітражем. У межах навчальної дисципліни вивчається загальна характеристика способів вирішення комерційних спорів; поняття та правова природа міжнародного комерційного арбітражу; особливості арбітражних угод, арбітаржний процес, вимоги до арбітражних рішень, визнання і виконання іноземних арбітражних рішень. Курс навчальної дисципліни передбачає глибоке вивчення студентами міжнародних уніфікованих документів, чинного законодавства України, інших держав, юридичної літератури, основних понять та спеціальної термінології із вирішення комерційних спорів взагалі і шляхом міжнародного комерційного арбітражу зокрема.
Рекомендована та необхідна література
1. Ashford P. Handbook on International Commercial Arbitration, JurisNet, LLC; Second Edition edition, 2014. 2. Balthasar S. International Commercial Arbitration: A Handbook, Beck/Hart, 2016. 3. Guidelines for Drafting International Arbitration Clauses (2010) https://www.ibanet.org/Publications/publications_IBA_guides_and_free_materials.aspx. 4. Sherina Petit and Marion Edge The governing law of the arbitration agreementQ&A http://www.nortonrosefulbright.com/files/the-governing-law-of-the-arbitration-agreement-qa-115916.pdf. 5. LOUIS FLANNERY. THE LAW APPLICABLE TO THE ARBITRATION AGREEMENT PAPER FOR INTERNATIONAL ARBITRATION CONFERENCE DUBLIN, 18 NOVEMBER 2016 http://www.arbitrationconference.com/download/file/301/. 6.Waring Michael. Commercial Dispute Resolution. London: College of Law Publishing, 2021. 300 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
Доповідь (виступ на задану тему) – від 5до 8 балів; Участь в дискусії – від 5 до 8 балів; Вирішення задач – від 5 до 8 балів; Складання проекту документу – від 5 до 8 балів; Експрес опитування – від 4 до 8 балів. Оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді; активність при обговоренні питань; систематичність роботи на заняттях; результати виконання домашніх завдань. Пропущені з поважних причин семінарські заняття студент може відпрацювати в позааудиторний час (час консультацій викладача) шляхом усного опитування, тестування, підготовки наукової доповіді. Студент, який не досяг мінімального порогового рівня оцінки (24 бали) тих результатів навчання, які не можуть бути оцінені під час підсумкового контролю, може бути недопущений до підсумкового оцінювання. Підсумкове оцінювання знань студента відбувається під час проведення заліку (максимальний бал - 60).
Мова викладання
англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ірина Андріївна Діковська
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права