Фізика прискорювачів

Освітня програма: Фізика та астрономія

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Фізика прискорювачів
Код дисципліни
ДВА. 02.21
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Третій
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
РН04. Планувати і виконувати експериментальні та/або теоретичні дослідження з фізики (астрономії) та дотичних міждисциплінарних напрямів з використанням сучасних інструментів, критично аналізувати результати власних досліджень і результати інших дослідників у контексті усього комплексу сучасних знань щодо досліджуваної проблеми. РН07. Глибоко розуміти загальні принципи та методи природничих наук, а також методологію наукових досліджень, уміти застосувати їх у власних дослідженнях у сфері фізики (астрономії) та у викладацькій практиці.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Аспірант повинен знати: 1. Основні базові поняття електродинаміки. 2. Основні закономірності руху заряджених частинок в електричних і магнітних полях. Аспірант повинен вміти: 1. Логічно і послідовно формулювати основні поняття у фізиці прискорювачів. 2. Самостійної опановувати та використовувати літературу з фізики прискорювачів. 3. Використовувати засоби і методи розрахунків комп’ютерного моделювання.
Зміст навчальної дисципліни
Прискорювачі заряджених частинок відіграють важливу роль при дослідженнях у фізиці високих енергій, ядерній фізиці середніх і низьких енергій та прикладних застосуваннях іонізуючого випромінювання. Курс тісно пов’язаний з фізикою елементарних частинок при високих енергіях, ядерною фізикою і сучасними теоріями в рамках Стандартної моделі і поза нею. Цей курс охоплює базові професійні навички в сфері фізики і техніки прискорювачів, як у фундаментальних напрямках досліджень, так і прикладних.
Рекомендована та необхідна література
1. Черняев А.П. Ускорители в современном мире. - М.: МГУ, 2012. 2. Пашков П.Т. Основы теории протонного синхротрона. – Протвино, 1999. 3. Лебедев А.Н., Шальнов А.В. Основы физики и техники ускорителей. М.: Энергоатомиздат, 1991. 4. Винокуров Н.А. Лекции по электронной оптике для ускорительных физиков. – ИЯФ СО РАН, НГУ, Кафедра физики ускорителей. http://accel.inp.nsk.su/lit.php 5. Lee S.Y. Accelerator Physics. 3 ed. – S-NJ-L-HK:World Scientific, 2012. 6. Wiedemann H. Particle Acceleraror Physics. – Berlin-Heidelberg: Springer, 2007. 7. Wilson E. An Introduction to Particle Accelerators. – Oxford publ., 2001. 8. Комар Е.Г. Основы ускорительной техники. - М.: Атомиздат, 1975. 9. Иссинский И.Б. Введение в физику ускорителей заряженных частиц. Курс лекций. Дубна: ОИЯИ, 2012. 10. Добрецов Ю.П. Ускорители заряженных частиц в экспериментальной физике высоких энергий. М.: МИФИ, 2008.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Загальний обсяг 120 год., у тому числі: лекцій – 18 год.; практичні заняття – 4 год.; консультації – 2 год.; самостійна робота - 96 год.
Методи та критерії оцінювання
Опитування і контрольні проводяться: на початку кожної лекції (10-15 хв.) і по закінченню курсу – на практичних заняттях.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олег Анатолійович Безшийко
Кафедра ядерної фізики та високих енергій
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра ядерної фізики та високих енергій
Фізичний факультет