Професійна та корпоративна етика

Освітня програма: Системи і методи прийняття рішень

Структурний підрозділ: Факультет комп'ютерних наук та кібернетики

Назва дисципліни
Професійна та корпоративна етика
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
РН1. Спеціалізовані концептуальні знання, що включають сучасні наукові здобутки у сфері системного аналізу та інформаційних технологій і є основою для оригінального мислення та проведення досліджень. РН10. Зрозуміло і недвозначно доносити власні знання, висновки та аргументацію до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються. РН11. Вільно презентувати та обговорювати усно і письмово результати досліджень та інновацій, інші питання професійної діяльності державною та англійською мовами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основні етико-філософські поняття та категорії, характеристики основних положень етичних систем ціннісно-нормативних програм; основні методи філософсько-етичних досліджень при аналітичному розгляді дилемних ситуацій; Вміти: виокремлювати, аналізувати та застосовувати основну методологію імперативно-ціннісних аспектів професійної практики до дилемних проблем інформаційної діяльності, завбачаючи ймовірні негативні наслідки.
Зміст навчальної дисципліни
Огляд та застосування основних концепцій професійної та корпоративної етики, методів та механізмів для виокремлення моральної проблематики в контексті інформаційної діяльності; напрацювання та розвиток вмінь і навичок прийняття рішень з етичної поведінки ІТ спеціалістів.
Рекомендована та необхідна література
1. Аболіна Т., Нападиста В., Рихліцька О. Прикладна етика. Навч.посібник / За наук.ред. Панченко В.І.. – К.: «Центр учбової літератури», 2012. – Розділ 1. – С.7-40; 2.Гьосле В. Практична філософія в сучасному світі. –К., 2003.-с.248; 3. Етика. Естетика.: Навч.посібник / за наук. ред. Панченко В.І. – К.: «Центр учбової літератури», 2014 – Розділ 1 – С. 6-22.;4 Йонас Х. Принцип відповідальності. Досвід етики для технологічної цивілізації– М.: Айрис-пресс, 2004.; 5..Ломачинська І.М., Рихліцька О.Д., Барна Н.В. Основи корпоративної культури.// Навч. посібник. -К.:2011.,- 480с.; 6. Професійна та корпоративна етика.-«Київський універитет».-2019.-с.; 7.De George R. The Ethics of Information Technology and Business. Blackwell Publishers, 2003.; 8.Frey R.G., Wellman Ch.R. (eds.) A Companion to Applied Ethics. Oxford, Blackwell Publishing, 2005.; 10.Singer P. Practical Ethics. Cambridge : Cambridge University Press, 2011. 356 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
1.Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах: 17 / 35 балів 2. Тестові завдання: 2 / 8 балів 3.Самостійна робота (дослідження цінностей): 10 / 12 балів 4.Самостійна робота (кейс): 19 / 25 балів 5. Підсумкова контрольна робота в письмовій формі - 12 / 20 балів Підсумкове оцінювання у формі заліку: підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Контрольна робота, самостійна робота, тестові завдання, доповіді, дискусії, залік.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Оксана Дмитрівна Рихліцька
Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет