Особливості виконання рішень судів в немайнових спорах

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Особливості виконання рішень судів в немайнових спорах
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Здатність застосовувати загальні та спеціальні знання в сфері виконання рішень немайнових спорів; здатність виявляти та вирішувати проблеми регулювання відносин виконавця з боржником та стягувачем; здатність до розроблення проектів процесуальних документів; здатність приймати обґрунтовані рішення щодо застосування правових норм при розв’язанні спірних питань, які виникають у осіб, які звертаються до ДВС.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знання теорії виконавчого права та процесу, зокрема понятійний апарат, його норми та їх сутність; основні етапи та особливості виконавчого провадження; знати вимоги законодавства України до процесуальних документів у виконавчому процесі; знати літературні джерела, законодавчі акти з виконавчого процесу. 2. Володіння навичками щодо методики та методів здійснення професійної діяльності особами, оцінювати та визначати роль, завдання виконавчого провадження, давати правову характеристику діям учасників виконавчого провадження.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на вивчення та аналіз теоретичних та практичних проблем і особливостей виконання рішень щодо немайнових спорів. В межах навчальної дисципліни визначається загальна процедура виконання рішень щодо немайнових спорів, специфіка виконання в залежності від категорії судового рішення. Формування теоретичних знань у даній галузі правової науки та практичних навичок щодо оволодіння методикою написання проектів процесуальних документів. забезпечення глибокого засвоєння особливостей виконання рішень судів.
Рекомендована та необхідна література
Закон України «Про виконавче провадження» 02.06.2016 URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19 Інструкція з організації примусового виконання рішень 02.04.2012 URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0489-12 Стефанчук Р.О. Особисті немайнові права фізичних осіб у цивільному праві (поняття, зміст, система, особливості здійснення та захисту) [Текст]: Монографія / Відп. ред. Я.М. Шевченко. - Хмельницький : Вид-во Хмельницького ун-ту управління та права, 2007. 626 с. Бондар І.В. Особливості виконання рішень про поновлення на роботі: теорія і практика / І.В.Бондар // Часопис Київського університету права. 2013.№3. С. 160-164. Бондар І.В. Щодо виконання рішення про виселення боржника // Часопис Київського університету права. – 2016. №3. 2016. С.192–194. Бондар І.В. Примусове виконання рішення про виселення боржника // Часопис Київського університету права. – 2017. - №.2 2017. С.115–117.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Набуття знань щодо особливостей виконання рішень немайнових спорів; формування навичок виконання різних категорій судових рішень для подальшого застосування у професійній сфері; розвиток уявлення про вдосконалення доктрини, чинного законодавства України щодо цих виконавчих проваджень. Практична реалізація здійснюється шляхом поєднання самостійної роботи студентів з практичними матеріалами; особлива увага приділяється опрацюванню нормативно правових актів та практичних матеріалів, в тому числі і узагальнень судової практики.
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається зі результатами написання письмових самостійних контрольних робіт та під час колоквіуму. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові самостійні контрольні роботи з задачами та відкритими питаннями. Для визначення рівня досягнення результатів навчання студенти пишуть підсумкову контрольну роботу, а під час колоквіуму демонструють набуті навички, аргументуючи розв’язки та надані рекомендації, передбачені умовами задач. Підсумкове оцінювання: залік.
Мова викладання
Українська