Мікропалеонтологія

Освітня програма: Прикладна геологія

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Мікропалеонтологія
Код дисципліни
OC2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати основні завдання мікропалеонтології, принципи системного підходу до вивчення мікроскам’янілостей, вміти працювати з обладнанням для мікропалеонтологічних досліджень, застосовувати лабораторні методи обробки зразків різних видів викопних останків, виявляти та описувати представників різних групи мікрофоссилій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Відсутні.
Зміст навчальної дисципліни
Студенти ознайомлюють із загальними відомостями про мікропалеонтологію як науку, вивчаються історія становлення мікропалеонтології та її складові, загальне уявлення про основні групи мікроорганізмів. Розглядаються методи обробки зразків для вилучення вапняних, кремнеземистих та органічних мікрофоссилій. Студенти оволодівають методикою мікропалеонтологічних досліджень, вивчають морфологію, систематику, еволюцію та спосіб життя ряду груп викопних організмів.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, консультації, самостійна робота. Методи викладання: пояснювально-ілюстративний, досліджувальний, частково-пошуковий та евристичний.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульною рейтинговою системою та передбачає: проходження 11 практичних занять (на яких студенти мають продемонструвати якість набутих знань та розв’язати поставлені завдання за методикою, окресленою викладачем); проходження 4 індивідуальних практичних занять (на яких студенти повинні продемонструвати якість здобутих знань) та розв’язувати завдання без обмеження засобів і прийомів розв’язування задачі) та скласти 2 письмові контрольні роботи. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового підсумкового екзамену. Схема оцінювання: 1) Комплексна контрольна робота на угрупованнях мікроскам'янілостей - 20 балів (транскордонний бал 6 балів) 2) Оцінка за роботу на практичних заняттях - 40 балів (прохідна оцінка 24 бали) 3) Екзамен у формі письмового тесту: максимальна оцінка – 40 балів, а прохідна – 24 бали.
Мова викладання
Англійська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Загальної та історичної геології
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"