Професійна та корпоративна етика

Освітня програма: Квантові комп'ютери, обчислення та інформація

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Професійна та корпоративна етика
Код дисципліни
ОК10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: - предмет, методи, теоретичні основи досліджень професійної та корпоративної етики - принципи та основні норми професійної етики - основні види професійної етики та їх сучасне функціонування; роль професійної та корпоративної етики в становленні професіоналізму - методи та механізми розв’язання основних моральних дилем сучасних практик та особливості професійних кодексів в діловій практиці - основи професійної етики публікацйної і комунікативної активності науковців - основи етики ділових відносин у наукових установах та закладах вищої освіти
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.До початку вивчення дисципліни студенти мають знати основні етапи розвитку етичної думки; основні етико-філософські поняття та категорії, характеристики основних положень етичних систем та відповідні їм ціннісно-нормативні програми; основні методи філософсько-етичних досліджень, методи психології при аналітичному розгляді дилемних ситуацій 2. Вміти застосовувати основну методологію імперативно-ціннісних аспектів професійної практики безпосередньо до дилемних проблем професійної та корпоративної етики; прогнозувати та завбачати ймовірні негативні наслідки 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та інтегрованою інформацією наукового дослідження; управління інформацією та використання іншомовних фахових інформативних джерел, а саме, отримувати та аналізувати інформацію з різних джерел, яка би відповідала вимогам та потребам завбачення дилемних процесів у сучасному соціокультурному просторі, культурно-професійній сфері.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна послідовно розглядає особливості розвитку і становлення професійної та корпоративної етики їх необхідність в сучасних професійних практиках. Визначається предмет, завдання, теоретичні основи, методології, основні напрямки професійної етики. З’ясовуються особливості використання поглиблених знань правових та етичних норм при оцінці наслідків своєї діяльності, вироблення та розвитку практичних вмінь та навичок прийняття рішень з етичної поведінки спеціалістів в дилемних ситуаціях професійної діяльності, а також ознайомлення з кодексами професійної етики. Розглядаються особливості оволодіння методами аналізу даних кодексів та їх удосконалення, напрацювання розуміння та переконання щодо слідування нормам професійної етики, як необхідної умови професійного розвитку.
Рекомендована та необхідна література
1. Гьосле В. Практична філософія в сучасному світі. –К., 2003.-с.248 2. Етика. Естетика.: Навч.посібник / за наук. ред. Панченко В.І. – К.: «Центр учбової літератури», 2014 – Розділ 1 – С. 6-22. 3. Ломачинська І.М., Рихліцька О.Д., Барна Н.В. Основи корпоративної культури.// Навч. посібник. -К.:2011.,- 480с. 4. Прикладна етика. Навч.посібник / За наук.ред. Панченко В.І.. – К.: «Центр учбової літератури», 2012. – Розділ 1. – С.7-40. 5. Професійна та корпоративна етика. Навч. посібник.-К.:ВПЦ «Київський університет», 2019.- 368 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Загальний обсяг 90 год., в тому числі: Лекцій - 30 год. Самостійна робота - 60 год.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної та практичної підготовки. Оцінювання семестрової роботи: 1. Доповнення та участь в дискусіях 2. Самостійна робота (есе-дослідження проф./корпор.цінностей) 3. Самостійна робота (аналіз дилемної професійної ситуації ) Підсумкове оцінювання відбувається у формі заліку.
Мова викладання
Українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра оптики
Фізичний факультет
Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет