Науково-виробнича практика із квантових комп'ютерів, обчислень та інформації
Освітня програма: Квантові комп'ютери, обчислення та інформація
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Науково-виробнича практика із квантових комп'ютерів, обчислень та інформації
Код дисципліни
ОК9
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Розуміння конкретної сфери діяльності в межах обраної спеціальності та на межі предметних галузей знань. Знання сучасних методів дослідження окремих фізичних явищ у межах наукових напрямків кафедри. Вміння правильно порівнювати отримані результати з літературними даними. Вміння використовувати фізико-математичні моделі для моделювання фізичних процесів; методи фізичних вимірювань та аналіз їх достовірності. Здатність проводити прикладні дослідження та розрахунки в області фотоніки та квантових обчислень. Вміння кваліфі-ковано працювати з науковою і технічною фаховою літературою Здатність дискутувати і аргументувати свою позицію. Вміння самостійно організувати наукове дослідження, отримати та проаналізувати результати, підготувати звіт за практику.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Студент повинен знати основні розділи загальних курсів математики та фізики, типові алгоритми роботи приладів у складі автоматизованих вимірювально-обчислювальних комплексів, методи обробки даних та оцінки похибок вимірювання.
2. Студент повинен вміти самостійно проводити пошук та аналіз наукової літератури по темі досліджень, аналізувати дані та формулювати висновки.
3. Студент має володіти методиками розв’язування задач з курсу квантової механіки та основ диференційних рівнянь.
Зміст навчальної дисципліни
Ознайомлення з напрямками науково- дослідницької роботи кафедр експериментальної та теоретичної фізики та перспективами їх розвитку.
Обрання теми практики з напрямків наукової-дослідницької роботи кафедр експериментальної та теоретичної фізики. Ознайомлення з правилами експлуатації лабораторного устаткування та вимогами техніки безпеки. Робота з науковою літературою, базами даних та довідниками. Написання огляду літератури за результатами роботи з обраної теми. Виконання вимірювання на науковому обладнанні. Виконання практичних завдань наукового керівника; проведення досліджень з вибраної теми. Робота з програмами для обробки даних. Виконання обробки отриманих результатів та аналіз їх достовірності. Складання звіту та його захист на засіданні кафедри.
Рекомендована та необхідна література
1. Здобувачу наукового ступеня: Метод, рекомендації / Упоряд. С.В. Сьомін. – К.: МАУП. – 2002. – 184 с.
2. Ковальчук В.В. Основи наукових досліджень: Навчальний посібник.– К.: ВД "Професіонал". – 2004. – 206 с.
3. Крушельницька О.В. Методологія та організація наукових досліджень: Навч. посібник. – К.: Кондор. – 2006. – 206 с.
4. Марушкевич А.А. Педагогіка вищої школи. – К.: Логос. – 2006. – 215 с.
5. Шейко В.М., Кушнаренко Н.М. Організація та методика науково–дослідницької діяльності: Підручник. –К.:3нання–Прес. – 2003
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: практичні заняття в лабораторіях та консультації.
Методи та критерії оцінювання
Система оцінювання знань включає поточний та семестровий контроль знань. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Форми поточного контролю: оцінювання виконання практичних завдань керівника, усні відповіді та обговорення під час практики, оцінювання письмового звіту та його захист на засіданні кафедри. Впродовж семестру студент може отримати максимально 50 балів за роботу в лабораторіях і ще 10 балів за роботу з літературою, під час заліку студент може отримати 20 балів за звіт та 20 балів за його захист. Підсумковий семестровий контроль проводиться у формі диференційованого заліку, за який студент може отримати максимально 100 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни