Оптика ультракоротких імпульсів

Освітня програма: Лазерна і оптоелектронна техніка

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Оптика ультракоротких імпульсів
Код дисципліни
ОК7
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
- Вміти виконувати аналіз інженерних продуктів, процесів і систем за встановленими критеріями, обирати і застосовувати найбільш придатні аналітичні, розрахункові та експериментальні методи для проведення досліджень, інтерпретувати результати досліджень - Вміти формулювати та вирішувати завдання у галузі метрології, що пов’язані з процедурами спостереження об’єктів, вимірювання, контролю, діагностування і прогнозування з урахуванням важливості соціальних обмежень - Аналізувати та оцінювати вплив інформаційно- вимірювальної техніки та метрологічної діяльності нанавколишнє середовище та безпеку життєдіяльності людини - Знати і розуміти фізичні основи функціонування пристроїв та систем на основі лазерної техніки та нелінійної оптики.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Володіти знаннями із розділів загальної фізики: фізичної оптики та електродинаміки. 2. Знати основи нелінійної оптики (нелінійна поляризація, самофокусування). 3. Володіти базовими знаннями спеціальних курсів «Фур‘є оптика» та «Лазерна техніка та прикладна квантова електроніка».
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Оптика надкоротких імпульсів» вивчає нелінійно-оптичні явища в піко- та фемтосекундному діапазоні, а також принципи генерації надкоротких імпульсів та вищих гармонік, методи їх реєстрації та можливі області їх застосування. Розглядаються вплив фазової і амплітудної самомодуляції та дисперсії групової швидкості на формування чірпованих світлових імпульсів. Розглядається формування/підсилення надкоротких світлових імпульсів за допомогою компресії/розтягування імпульсів початкових імпульсів. Розглядаються генерація аттосекундних імпульсів і вищих гармонік, властивості випромінювання фемтосекундних лазерів і їх застосування. Програма складається двох розділів (тем): Тема 1. Нелінійна поляризація та взаємодія хвиль в нелінійному середовищі. Тема 2. Генерація оптичних гармонік та параметричні ефекти в квадратичних середовищах. Теми діляться на два змістовних модулі: модуль 1 - тема1 модуль 2 - теми 2.
Рекомендована та необхідна література
Основна 1. Andrew M. Weiner. Ultrafast Optics. JohnWilley & Sons Inc., 2009, 596p. 4. Matthias Wollenhaupt Dr., Andreas Assion Dr., Thomas Baumert. Femtosecond Laser Pulses - Linear Properties, Manipulation, Generation and Measurement. Springer Handbook of lasers and Optics, edit. Frank Tröger. Springer New York, 2007, pp. 938-983. 5. Armin Scrinzi and Harm Gert Muller. Attosecond Pulses - Generation, Detection and Aplication. Strong fild Laser Physics, edit. T.Brabec. Springer, New York, 2008, pp. 281-300.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: лекції та консультації. Методи оцінювання: модульні контрольні роботи, реферати, залік. Підсумкова оцінка виставляється на основі проміжних оцінок модульного контролю (40%) та іспиту (60%).
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1: 6 –10 балів; 2. Модульна контрольна робота 2: 6–10 балів; 3. Реферати (4)– 6–10 балів за кожний реферат, всього мінімум 24 бали, максимум – 40 балів. Підсумкове оцінювання у формі заліку - від 63 до 60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Василь Павлович Ящук
Кафедра оптики
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра оптики
Фізичний факультет