Багатосеместрова дисципліна Технології веб-дизайну. Частина 1, 2

Освітня програма: «Прикладна лінгвістика (редакторсько-перекладацька та експертна діяльність)»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Багатосеместрова дисципліна Технології веб-дизайну. Частина 1, 2
Код дисципліни
ННД.14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 2. Упевнено володіти державною та іноземною (англійською) мовами для реалізації письмової та усної комунікації, зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати досліджень державною та іноземною (англійською) мовами. ПРН 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості дослідження у галузі прикладної лінгвістики. ПРН 16. Використовувати спеціалізовані концептуальні знання з прикладної лінгвістики для розв’язання складних задач і проблем, що потребує оновлення та інтеграції знань, часто в умовах неповної/недостатньої інформації та суперечливих вимог. ПРН 19. Професійно застосовувати методики і технології створення веб-сторінки та веб-дизайну, пошукової оптимізації сайту, копірайтингу, рерайтингу, компресії тексту.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основи інформатики та програмування. Уміти обробляти інформацію щодо вимог до розробки, формулювати завдання, контролювати якість програмного продукту. Володіти елементарними навичками управління даними; критичного мислення; використання інформатичних джерел; взаємодії і співробітництва навчанні, а також мати навички тестування програмного забезпечення.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Технології веб-дизайну» є складовою освітньо-наукової програми підготовки фахівців за освітнім рівнем «магістр» галузі знань 03 «Гуманітарні науки» зі спеціальності 035 «Філологія» (035.10«Прикладна лінгвістика»), освітньо-наукової програми «Прикладна лінгвістика: редакторсько-перекладацька та експертна діяльність». Дисципліна є комплексною дисципліною «Інтернет-комунікація» Мета дисципліни - засвоєння базових знань з основ web-дизайну, технологій проєктування дизайнів, а також основ веб-програмування, підготовка професіоналів, здатних ставити і розв’язувати завдання, що пов’язані з аналізом та формулюванням вимог, створенням, супроводженням та забезпеченням якості веб-проєктів.
Рекомендована та необхідна література
1. Веб-технології та веб-дизайн [Текст] : підручник. Кн. 1 / В. В. Пасічник, О. В. Пасічник, Д. І. Угрин. — Львів : Магнолія 2006, 2021. — 336 с. 2. Web-технології та Web-дизайн: застосування мови HTML для створення електронних ресурсів : навч. посіб. / І. Л. Бородкіна, Г. О. Бородкін.– Київ: Видавництво Ліра-К, 2020. – 212 с. 3. Бернерс-Лі Заснування павутини = Weaving the web. The original design and ultimate destiny of the world wide web : З чого починалася і до чого прийде Всесвітня мережа / Тім Бернерс-Лі разом з Марком Фічетті; пер. з англ. А. Іщенка. – Київ : Києво-Могилянська академія, 2007. – 208 с. 4. Цеслів О.В. WEB-програмування : навч. посібнник / О.В. Цеслів ; М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Нац. техн. ун-т України “Київ. політехн. ін-т”. – Київ : НТУУ “КПІ”, 2011. – 296 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Форми занять: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, лабораторна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки - результати навчання (знання 1.1 - 1.3), що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки - результати навчання (вміння 2.1); (комунікація 3.1); (автономність та відповідальність 4.1), що складає 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: 1. Контрольні роботи (тестові завдання), доповнення; 2. Доповідь (презентація, за темами лекційних занять та самостійної роботи); 3. Лабораторна робота (веб-проєкт та допоміжні завдання до нього). Семестрову підсумкову оцінку формують бали, отримані студентом у процесі виконання вказаних видів і форм навчання та отримані на іспиті. Максимальний розподіл здійснюється за таким алгоритмом: 60 балів (60 %) – семестровий контроль і 40 балів (40 %) – іспит.
Мова викладання
Українська, англійська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Теорії та технології програмування
Факультет комп'ютерних наук та кібернетики