Історія держави і права зарубіжних країн

Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Історія держави і права зарубіжних країн
Код дисципліни
ОК10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: збір та інтегрований аналіз матеріалів з розвитку держави і права зарубіжних країн; використання різноманітних джерел для повного та всебічного встановлення певних обставин; знати та розуміти основні правові доктрини, цінності та принципи функціонування правових систем.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Опанування в межах шкільної програми курсу «Всесвітня історія» та «Основи правознавства». Для вивчення навчальної дисципліни у другому семестрі вимагається успішне вивчення навчальної дисципліни у першому семестрі
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна містить характеристики розвитку держави і права у Стародавню, Середньовічну та Модерну добу. Вивчається еволюція суспільних, правових та державних інститутів: а) в східній традиції права в Стародавній період (ІІІ тис. до н.е. – V ст. н.е.); б) в західній традиції права Античності (до V ст. н.е.); в) в добу Середньовіччя (VI – XV ст.); г) у ранньо-модерну добу (XVI – XVIII ст.); д) у пізньо-модерну добу (XIX – сер. ХХ ст.); є) в контемпоральний (постмодерний) період (з сер. ХХ ст. – до сьогодення). Розвиваються вміння студента розуміти та аналізувати становлення та розвиток державних та правових явищ, їх взаємозв’язок з суспільними процесами; цілісність, спадкоємність розвитку права та держави; передбачати наслідки, прогнозувати події, виходячи із конкретно-історичних обставин, суспільних, правових, та державотворчих процесів. Навчальна дисципліна закладає базу для вивчення усіх галузей права, надаючи знання про їх природу появи, еволюцію та сучасний стан розвитку.
Рекомендована та необхідна література
1. Бостан Л. М. Історія держави і права зарубіжних країн: навч. посіб. К.: Центр учбової літератури, 2008. 729 с. 2. Історія держави і права зарубіжних країн: навч. посібник. У 4 т. /ред. Б.Й.Тищика. Т. 1 Стародавній світ. Л.: Світ 2001. 384 с. 3. Т. 2. Середні віки та ранній новий час. Л.: Світ, 2006. 696 с. 4. Т. 3. Новий час (ХVII ст. – 1918 р.). Л.: Світ, 2006. 696 с. 5. Т. 4. Новітній час. (1918 р. – поч. ХХІ ст.). Л: Світ, 2016. 718 с. 6. Історія держави і права зарубіжних країн: довідник /ред. Ю.В. Цвєткова. К.: Інтерсервіс, 2018. 98 с. 7. Історія держави і права зарубіжних країн: хрестоматія. /ред. О.О. Шевченка. К.: Вентурі, 1998. 255 с. 8. Історія держави і права зарубіжних країн: хрестоматія. /ред. В. Д. Гончаренко. К.: Видавничий Дім «Ін Юре», 2002. 716 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
В процесі вивчення навчальної дисципліни проводяться заняття у формі лекцій, семінарських занять, консультацій, заліків та іспитів. Використовується словесні, наочні та практичні методи викладання. Вибір методів для кожного конкретного заняття обирається викладачем та відповідає особливості викладеного матеріалу, формі заняття, поставленій меті заняття тощо. В навчальній дисципліні застосовуються активні, пасивні та інтерактивні моделі навчання.
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання складається з поточного та підсумкового контролю у першому та другому семестрі. Види та методи поточного контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття у відповідності з програмою. При поточному контролі під час семінарських занять оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований студентом у відповіді, активність при обговоренні питань семінарського заняття, написання письмових робіт тощо. Підсумковий контроль відбувається наприкінці першого семестру у формі заліку та наприкінці другого семестру у формі іспиту в письмовій формі. Під час підсумкового оцінювання критерієм виступає засвоєння матеріалу, здатність аналізувати та порівнювати державно-правові процеси, оцінювати їх передумови та наслідки. За кожний семестр студент набирає у сумі поточного та підсумкового максимум по 100 балів. Мінімальною позитивною оцінкою є 60 балів.
Мова викладання
Українська