Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Освітня програма: Геофізика
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Код дисципліни
ОК. 01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
-основні методи та поняття наукового дослідження: емпіричні, теоретичні, загальнонаукові; загальнонаукові методологічні принципи та їх зміну протягом розвитку науки
-поняття та систему права інтелектуальної власності, місце права інтелекуальної власності у правовій системі України.
-розрізняти метод, методологію, методику, техніку; усвідомлювати багаторівневість методології науки, різноманітність конкретно-наукових методологій
-досліджувати та робити висновки щодо змісту правових концепцій, доктрин тлумачення сутності прав на результати творчої діяльності; аналізувати особливості становлення системи правового регулювання відносин інтелектуальної власності.
-дослідження як методологічні принципи; використовувати вимоги до наукової теорії як загальнонаукові методологічні принципи
-визначати та досліджувати проблеми охорони окремих об’єктів авторського права та прав промислової власності
-здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знати основні аспекти становлення та розвитку правових інститутів; загальні засади правового забезпечення охорони результатів творчої діяльності, акти законодавства, що регулюють відносини учасників у сфері охорони прав на результати інтелектуальної,творчої діяльності.
2. Вміти оцінювати та визначати роль та завдання охорони об’єктів інтелектуальної власності.
3. Володіти елементарними навичками з підготовки проектів правових документів із урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів розв’язувати спори, що виникають у сфері охорони прав інтелектуальної власності.
4. Мати основи знань загального курсу філософії.
5. Знання теоретичних основ фахової дисципліни
Зміст навчальної дисципліни
Програма складається з двох модулів:
1 модулем є «Методологія та організація наукових досліджень» в якому розкривається розкривається зміст понять «методологія»,«метод», «методика», «методи дослідження»,«множина методологічних систем»,розуміння науки як дослідження,філософські рівні методології. Особливості структури теоретичного та емпіричного дослідження.Висвітлюються методологічні проблеми нелінійної науки,які визначають стан сучасної методології науки
2 модулем є «Основи інтелектуальної власності» розкривається поняття інтелектуальної,творчої діяльності;підстави набуття правової охорони об’єктів права інтелектуальної власності;система права суб’єкти та об’єкти права інтелектуальної власності;особисті немайнові та майнові права інтелектуальної власності. Авторське право та суміжні права; патентне право; право на засоби дивідуалізації учасників цивільного обороту;правова охорона інших об’єктів інтелектуальної власності;розпорядження та захист прав інтелектуальної власності
Рекомендована та необхідна література
1. Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України: у 2 т.– 6-тє вид., перероб і доп. / За ред. О.В. Дзери, Н.С. Кузнєцової, В.В. Луця. – К. : Юрінком Інтер, 2019. Т. І. –752 с., Т. ІІ.– 1048 с.
2. Основи інтелектуальної власності: навчальний посібник / О.П.Орлюк (кер. авт. кол.),А.О.Кодинець, Ю.В.Носік та ін.; за ред. О.П.Орлюк. – К.:Інтерсервіс, 2016. –382 с.
3. Основи інтелектуальної власності.– К.: «Ін Юре», 1999.– 578 с.
4. Право інтелектуальної власності. Академічний курс : Підручник для студентів вищих навч. закладів / За ред. О. П. Орлюк, О. Д. Святоцького. – К.:Концерн Видавничий Дім «Ін Юре», 2007– 696 с.
5.Методологія та організація наукових досліджень. Посібник для магістратури. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2018
6.Філософія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол.авторів; за ред.. Л. В.Губерського. – Харків: Фоліо, 2013– 510 с.(співавтор)
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, тести, написання рефератів, самостійна робота студентів
Методи та критерії оцінювання
Форма контролю роботи на лекціях – письмові експрес – тести з 10 питань на завершенні лекції. Реферат оцінюється, виходячи з компетентностей, проявлених студентом на основі його самостійної роботи.: здатності до автономної роботи та вмі шукати інформацію та послуговуватися нею. Підсумкове оцінювання у формі заліку.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни