Основи теорії розсіяння

Освітня програма: Фізика

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Основи теорії розсіяння
Код дисципліни
11
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1. Знати основні механізми перебігу ядерного розсіяння і реакцій та їх зв’язок з моделями структури атомних ядер 2. Вміти обчислювати основні спостережні характеристики ядерного розсіяння і реакцій та знати інформацію про коди для таких обчислень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування базових курсів фізики: «Фізика атомного ядра та елементарних частинок», «Механіка», «Молекулярна фізика», «Електрика», «Оптика». 2. Вміти розв’язувати задачі з базових курсів фізики. 3. Володіти елементарними навичками роботи на комп’ютері по пошуку інформації в мережі Інтернет.
Зміст навчальної дисципліни
Курс "Основи теорії розсіяння" дозволить значно покращити професійну підготовку студентів кафедри ядерної фізики, так як вони зможуть опанувати знання з фізики ядерного розсіяння та реакцій, що необхідні для розуміння сучасних досліджень з даної тематики та їх інтерпретації
Рекомендована та необхідна література
1. Каденко І.М., Плюйко В. А. Фізика атомного ядра та частинок. – К.: ВПЦ Київ. ун-т, 2008. 2. Денисов Б. Ю., Плюйко В. А.. Проблемы физики атомного ядра и ядерных реакций. – Киев: ВПЦ Київ. унів., 2013. 3.Ахієзер О.І., Бережной Ю.А. Теорія ядерних реакцій. Основа,2001. 4.Ситенко О. Г. Теоpiя розсіяння. – К.: Либiдь, 1993. 5. Ситенко А.Г. Теория ядерних реакций. Энергоатомиздат, 1983. 6. Игнатюк А. В. Статистические свойства возбужденных атомных ядер. – М.: Энергоатомиздат, 1983. 7.Немец О.Ф., Теренецкий К.О.. Ядерные реакции. Вища школа. 1977.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційна демонстрація; самостійна робота; консультації
Методи та критерії оцінювання
Залікова рейтингова оцінка визначається за результатами виконання завдань, що наведені у білетах (2 теоретичних питання та одна задача). При пропусках студентом лекцій без поважних причин, які підтверджені документально, студенту на заліку даються додаткові завдання з теоретичних питань та розв’язку задач з розрахунку одна додаткова задача на один пропуск та один білет на два пропуски. Умови допуску до підсумкового заліку - виконання всіх практичних завдань з курсу та позитивна оцінка за кожну з модульних контрольних робіт.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Володимир Андрійович Плюйко
Кафедра ядерної фізики та високих енергій
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра ядерної фізики та високих енергій
Фізичний факультет