Методи математичної фізики (4-й семестр)

Освітня програма: Фізика

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Методи математичної фізики (4-й семестр)
Код дисципліни
ОК 18.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Результати навчання полягають в знанні основних рівнянь математичної фізики і постановок задач для них, їх фізичного змісту і фізичних моделей. Студенти мають володіти основними методами математичної фізики: методом відокремлення змінних, розкладання за власними функціями, інтегральними перетвореннями Фур’є і Лапласа, знати основні спеціальні функції, їх властивості, і вміти застосовувати їх до розв’язання рівнянь у частинних похідних, мати поняття про узагальнені функції і функції Гріна математичної фізики.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати властивості елементарних функцій, основні закони механіки, електрики, постановку задач і методи розв’язання звичайних лінійних диференціальних рівнянь, вирази для оператора Лапласа в циліндричній та сферичній системах координат, векторні диференціальні операції. Вміти застосовувати попередні знання з курсів математичного аналізу, основ векторного та тензорного аналізу та диференціальних рівнянь, розв’язувати алгебраїчні та диференціальні рівняння та системи, розкладати функції у степеневі ряди. Володіти навичками обчислення похідних, інтегралів, дослідження і побудови графіків функцій, застосування методів теорії функцій комплексної змінної, навичками застосування дельта-функції, гама- і бета-функцій.
Зміст навчальної дисципліни
Нормативна дисципліна «Методи математичної фізики» є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр фізики”. Вона є останнім загальним математичним курсом, що завершує загальну математичну освіту студентів, та є базовою для вивчення електродинаміки, квантової механіки та спеціальних дисциплін. Курс методів математичної фізики покликаний допомогти студентам оволодіти методами математичної фізики як інструментом аналітичного апарату фізики, а також сформувати у них цілісну систему знань та науковий спосіб мислення, закріпити здобуті раніше математичні знання через їх активне використання.
Рекомендована та необхідна література
4.Юрачківський А.П., Жугаєвич А.Я. Математична фізика в прикладах і задачах. – К: ВПЦ «Київський університет», – 2005. – 157 с. 6.Доценко І.С., Якименко О.І. Методи математичної фізики: методичний посібник для студентів фізичного факультету. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2007. – 50 с. 7.Перестюк М.О. Теорія рівнянь математичої фізики: Підручник/ М.О.Перестюк, В.В.Маринець. – К.: "Либідь", 2006. 8.Вірченко Н.О. Основні методи розв’язання задач математичної фізики. – К. КПІ, 1997.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Загальний обсяг 120 год., в тому числі: Лекцій – 30 год. Практичні заняття - 30 год. Самостійна робота – 60 год.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою, яка складається із 2 змістових модулів. Система оцінювання знань включає поточний, модульний та семестровий контроль знань. Форми поточного контролю: оцінювання домашніх робіт, письмових самостійних завдань, тестів та контрольних робіт, виконаних студентами вдома і під час практичних занять. Студент може отримати максимально 60 балів за виконання домашніх робіт, самостійних завдань, усні відповіді, тести, доповнення на практичних заняттях (по 30 балів в кожному змістовому модулі. Модульний контроль: 2 модульні контрольні роботи. Студент може отримати максимально за модульні контрольні роботи 32 бали (по 12 і 20 балів за першу і другу роботу відповідно). Підсумковий семестровий контроль проводиться у формі заліку (40 балів)
Мова викладання
Українська