Фізика ядра та елементарних частинок

Освітня програма: Фізика

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Фізика ядра та елементарних частинок
Код дисципліни
ОК 15.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Навчити студентів вільно орієнтуватися на якісному й кількісному рівні в основних ядерно-фізичних явищах, пов’язаних з проявами квантової будови речовини, виробити навички практичного використання засвоєних знань, методів і підходів у подальшому навчанні, спеціалізації та професійній діяльності
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування всіх попередніх нормативних базових курсів фізики: «Механіка», «Молекулярна фізика», «Електрика», «Оптика». 2. Вміти розв’язувати задачі з основних курсів фізики. 3. Володіти елементарними навичками роботи на комп’ютері по пошуку інформації в мережі Інтернет.
Зміст навчальної дисципліни
1. визначення основних ядерно-фізичних величин та одиниці їх вимірювання; 2. знати будову атомних ядер та їх загальні властивості; 3. загальні властивості нуклон-нуклонних ядерних сил та основи їх опису; 4. знати класифікацію моделей опису структури атомних ядер та загальні методи опису одночастинкових та колективних явищ в ядрах; 5. радіоактивні перетворення атомних ядер та їх типи, а також особливості електромагнітних переходів в ядрах
Рекомендована та необхідна література
1. І. М. Каденко, В.А. Плюйко В.А. Фізика атомного ядра та частинок. – Киев: ВПЦ Київ. унів., 2019.-480 с. 2. Л. А. Булавін, В. К. Тартаковський. Ядерна фізика. – Київ: Знання, 2005. 3. К. Н. Мухін. Експериментальна ядерна фізика. Т. ІІ. Фізика елементарних частинок. 1983. – 376 с. 4. Б. Ю. Денисов, В. А. Плюйко. Проблеми фізики атомного ядра та ядерних реакцій. – Київ: ВПЦ Київ. унів., 2013. 5. І. М. Капітонов. Введення у фізику ядра та частинок. 2002. 6. Д. Блан. Ядра, частинки, ядерні реактори. 1989. 7. Б. С. Ішханов. Частинки та атомні ядра.2007; http://nuclphys.sinp.msu.ru.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лекційні демонстрації, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за модульно-рейтинговою системою, яка складається із 3 змістових модулів. Система оцінювання знань включає поточний, модульний та семестровий контроль знань. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Форми поточного контролю: оцінювання контрольних робіт, колоквіуму, усних відповідей під час практичних занять, письмових та усних самостійних завдань. Студент може отримати максимально по 10 балів за проміжну та підсумкову контрольні роботи, 20 балів за усні відповіді під час практичних занять, письмові та усні самостійні завдання та 20 балів за колоквіум. Підсумковий контроль проводиться у формі іспиту, під час якого студент може отримати максимально 40 балів. Умовою допуску студента до іспиту є виконання двох умов: отримання мінімум 36 балів протягом семестру та отримання заліку з “Практикуму з фізики ядра та елементарних частинок”.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Володимир Андрійович Плюйко
Кафедра ядерної фізики та високих енергій
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра ядерної фізики та високих енергій
Фізичний факультет