Гарантії здійснення цивільного судочинства

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Гарантії здійснення цивільного судочинства
Код дисципліни
ВБ.01.06.28
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Знати: предмет, завдання та методологію курсу "Гарантії здійснення цивільного судочинства", його місце в системі навчальних дисциплін; характеристику загальну характеристику, класифікацію та сутність процесуальних гарантій, їх правову природа; основні наукові проблеми цивільного судочинства. Знати динаміку становлення і розвитку державницької думки щодо удосконалення законодавства України у сфері гарантування здійснення цивільного судочинства; основні засади розвитку вітчизняних вчень цивільного процесу в частині гарантування реалізації захисту прав та свобод в цивільному судочинстві, визначати їх особливості, характеризувати практичні спроби їх втілення в процесі розбудови державності та правової системи в Україні. Здійснювати аналіз суспільних процесів у контексті аналізованої проблеми і демонструвати власне бачення шляхів її розв’язання. Формулювати власні обґрунтовані судження на основі аналізу відомої проблеми.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні напрямки діяльності при охороні й захисті прав фізичних та юридичних осіб в цивільному судочинстві. Вміти на репродуктивному рівні реалізувати вимоги держави щодо формування у юристів, керівників високої професійної культури; на евристичному рівні застосовувати так званий персоналістичний підхід, використовувати потребовий підхід; на творчому рівні використовувати свої внутрішні позитивні якості у підвищені ефективності професійної діяльності, досліджувати актуальні питання юридичної практики з цивільного процесу; давати об’єктивні оцінки та оцінки сучасного стану розвитку судочинства в Україні. Володіти навичками сприйняття та аналізу положень джерел права; орієнтуватися в системі законодавства України та знаходити в ньому необхідну для конкретного випадку норму; аналізувати нормативні акти, що стосуються адвокатської та судової діяльності та застосовувати їх у своїй практичній діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Модуль 1. Загальнотеоретичні засади процесуальних гарантій. 1.Загальна характеристика теорії процесуальних гарантій у цивільному процесі України. 2.Принципи цивільного процесу як найважливіші гарантії цивільного судочинства. 3.Імплементація міжнародних стандартів захисту прав у цивільному судочинстві України в контексті реалізації процесуальних гарантій. Модуль 2. Правова характеристика гарантій реалізації права на суд в цивільному процесі. 1. Процесуальні гарантії в механізмі правового регулювання розгляду судом справи по суті. 2. Процесуальні гарантії в механізмі правового регулювання оскарження судових рішень в апеляційному та касаційному порядку. 3. Процесуальні гарантії в механізмі правового регулювання перегляду судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами.
Рекомендована та необхідна література
1.Конституція України від 28.06.1998. 2.Цивільний процесуальний кодекс України. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15#Text 3.Загальна декларація прав людини прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10.12.1948. [Електронний ресурс]. Режим доступу : http://zakon.rada.gov.ua/cgibin/laws/main.cgi?nreg=995_015 4.Європейська Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р. [Електронний ресурс]. Режим доступу : http://zakon.rada.gov.ua/cgibin/laws/main.cgi?nreg=995_004 5.Цивільний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар./за заг.ред. Н.Ю. Голубєвої. Київ: Юрінком Інтер, 2021.804с. 6.Захарова О.С. Система процесуальних гарантій в цивільному процесі. Національний юридичний журнал: Теорія і практика. 2015. С. 47-49. 7.Кармаза О., Кушерець Д. Експерт із питань права в судовому процесі: новели законодавства України. Підприємництво, господарство і право. 2017. № 10. С. 32–36
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Участь у міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференціях, круглих столах, наукових форумах. Лекція, яка полягає у логічному завершеному, науково обґрунтованому, послідовному і систематизованому викладу певної наукової проблеми, теми чи розділу навчального предмету, ілюстрованому за необхідністю наочністю конкретних прикладів документів. Створення викладачем проблемної ситуації, допомога студентам в обрані вірного напрямку вирішення поставленої задачі. Експрес опитування, тестування, доповіді, наукова робота, проміжний контроль у виді тестових завдання та співбесіди.
Методи та критерії оцінювання
Експрес опитування, колоквіум, доповідь, наукова робота, тестування, проміжний контроль (підсумкова контрольна робота). При поточному контролі під час семінарських занять оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований студентом у відповіді, активність при обговоренні питань семінарського заняття, систематичність роботи на заняттях, результати виконання домашніх завдань. - семестрові форми оцінювання: 1. експрес опитування – від 1 до 4 балів; 2. колоквіум – від 3 до 4 балів; 3. доповіді та наукові роботи – від 6 до 7 балів; 4. тестування (з набору суджень вибрати вірні) – від 6 до 7 балів; 5. проміжний контроль (підсумкова контрольна робота) – 2 до 6 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за підсумком навчання протягом семестру складає 40 балів. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали. За результатами складання підсумкової форми контролю (залік) студент може отримати максимально 60 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни