Теорії управління регіональним розвитком

Освітня програма: Економічна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Теорії управління регіональним розвитком
Код дисципліни
ВК 1.4.10
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Спрямована на отримання знань щодо розуміння предметної області та професійної діяльності та здатності до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел щодо управління регіональним розвитком; здатності реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідності його сталого розвитку; здатності зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей регіонального розвитку; здатності застосовувати знання і розуміння основних характеристик регіональних процесів, а також використання специфічних для географічних наук теорій, парадигм, концепцій та принципів відповідно до спеціалізації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів "Суспільна географія", "Економічна географія", "Теорія і практика планування". 2. Володіння базовими навичками застосування загальнонаукових методів.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на отримання знань щодо теоретико-методологічних засад управління регіональним розвитком, організаційних форм управління, формування умінь і навичок щодо державної регіональної політики у сфері регіонального управління.
Рекомендована та необхідна література
1. Новікова О.Ф., Амоша О.І., Шаульська Л.В. Управління людським та соціальним розвитком у регіонах України 2010 –174-217 с. 2. Олійник Я.Б. Економіко-екологічні проблеми територіальної організації виробництва і природокористування. К.:Лібра, 1996.-208 с. 3. Хвесик М.А, Степаненко А.В, Ральчук О.М., Дорош Й.М. Антикризове управління економічною безпекою в умовах викликів фінансово-економічної глобалізації 2010 –170 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістовних частини. Заняття проводяться у вигляді лекцій, семінарських занять. Упродовж семестру, після завершення відповідних змістовних модулів, проводяться модульні контрольні роботи у письмовій формі. Максимальна кількість балів, що виставляється за 1-й і 2-й змістовні модулі – 30 балів. Завершується дисципліна заліком. Максимальна кількість балів на заліку – 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на залік). Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів, до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до заліку – 36 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Юлія Михайлівна Хвесик
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Економічної та соціальної географії
Географічний факультет