Географія науки та освіти

Освітня програма: Економічна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Географія науки та освіти
Код дисципліни
ВК 1.4.6
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Метою дисципліни є охарактеризувати динаміку, тенденції, закономірності та перспективи розвитку науки і освіти в світі та в Україні; сформувати у студентів здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій; висвітлити специфіку розвитку: дошкільна освіта; повна загальна середня освіта; позашкільна освіта; спеціалізована освіта; професійна (професійно-технічна) освіта; фахова передвища освіта; вища освіта; освіта дорослих, у тому числі післядипломна освіта; охарактеризувати проблеми та перспективи розвитку вищої географічної освіти в Україні; виробити здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу; вміти провести комплексну суспільно-географічну характеристику сучасних наукових шкіл в суспільній географії України.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1)успішне опанування дисциплін «Суспільна географія», «Соціальна географія»; 2) знання теоретичних основ суспільної географії, природно-ресурсного потенціалу, населення, розміщення виробництва. 3) знання сучасних кількісних та якісних методів географічних досліджень, вміння їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності; моделювати об’єкти і процеси, застосовуючи сучасні кількісні та якісні методи та геоінформаційні технології.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна присвячена розкриттю сутності, ролі, функції та завдань освіти. Висвітлюються історичні відомості про цивілізаційне зародження освітньої діяльності. Охарактеризовано новітній час і розвиток освіти. Виділені і охарактеризовані складники системи освіти. Дана характеристика дошкільної та повної середньої освіти в Україні. Значна увага звернута на формування освітніх округів та опорних закладів освіти, нової української школи. Показана роль позашкільної та професійної освіти в Україні. Аналізується фахова перед вища та вища освіта в Україні. Розглянута освіта дорослих в Україні. Виявлені особливості підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів в Україні. Висвітлена специфіка сучасної освіти за кордоном.
Рекомендована та необхідна література
1. Навчально-методичний комплекс «Географія освіти». (Олійник Я.Б., Нич Т.В., Трусій О.М.) К.,Логос, 2019. 2. Освітні технології: навчально-методичний посібник / За ред. О.М. Пєхоти. - К., 2001. 3. П’ятакова Г.П., Глотов О.Л. Інтерактивні методики та специфіка їх застосування у вищій школі. Методичний посібник. - Тернопіль, 2002. 4.Олійник Я., Краснопольська Н. Географічна наука в Україні: становлення і розвиток. К.: Ніка-Центр, 2007.-148 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, творчі роботи, дискусії
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється впродовж семестру усіх видів робіт, включаючи семінарські заняття, самостійну роботу та виконання індивідуальних завдань. У курсі передбачено 2 змістовні частини. Заняття проводяться у вигляді лекцій, семінарських занять, передбачено тестування, дискусії, презентації. Завершується дисципліна - заліком. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові контрольні роботи із відкритими питаннями. Для визначення рівня досягнення результатів навчання, студенти презентують результати свого дослідження та демонструють набуті навички. Для студентів, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки (60% від максимально можливої кількості балів) проводиться заключна семестрова контрольна робота, максимальна оцінка за яку не може перевищувати 40% підсумкової оцінки (до 40 балів за 100 – бальною шкалою).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Василівна Нич
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Економічної та соціальної географії
Географічний факультет