Географія природноресурсного потенціалу

Освітня програма: Економічна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Географія природноресурсного потенціалу
Код дисципліни
ВК 1.4.3.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати історико-географічні, суспільно-географічні, природно-ресурсні та інших аспектів взаємодії людини та природи; знати та розуміти суспільно-географічну сутності ПРП території/акваторії; вміти обробляти та аналізу інформації з різних джерел; встановлювати роль і місце України у сучасному світі в контексті географічних чинників її розвитку, аналізувати й пояснювати склад і будову геосфер, особливості геопросторової організації природи, населення і господарства України на різних просторово-часових масштабах, розуміти та пояснювати стратегію її сталого розвитку ; здійснювати системно-структурний аналіз ПРП території України на основі знань про його компонентну, функціональну, територіальну і організаційну структури; розкривати зміст екосистемних послуг та застосовувати методики їх оцінки, застосовувати знання і розуміння основних характеристик, процесів, історії і складу природи і суспільства , зокрема у практичних ситуаціях.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Суспільна географія (Human geography)», «Математико-статистичні методи в географії», «Економічна географія (Economic geography)», «Географія населення та розселення», «Географічна картографія». 2. Знати основні принципи будови і компонентного складу геосистем, вміти застосовувати базові знання суміжних дисциплін (фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо). 3. Знати сучасні кількісні та якісні методи географічних досліджень, вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності; вміти кількісно і якісно аналізувати особливості природних та суспільних процесів у географічні оболонці.
Зміст навчальної дисципліни
Дана дисципліна закладає основу знань проблем природокористування та управління використанням природних ресурсів. Вона висвітлює питання пізнання та розуміння законів, закономірностей існування природно-географічних систем, географію природно-ресурсних комплексів, історико-географічний вимір взаємозв’язку Людини і Природи, значення географічних центрів стабілізації та дестабілізації довкілля, розкриває сутність, структуру та значення ПРП як природно-суспільної категорії, аналізує компонентний склад природних умов та ресурсів України та пропонує основи здійснення їх еколого-економічної оцінки.
Рекомендована та необхідна література
1. Дронова О. Л. Запотоцький С. П. Сучасне природокористування: суспільно-географічний контекст : навчально-методичний посібник. – К. : Прінт-Сервіс, 2018. – 214 с. 2. Руденко В. П. Географія природно-ресурсного потенціалу України : підруч. для студ. вищ. навч. закл. : у 3 ч. / В. П. Руденко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці : Чернів. нац. ун-т, 2010. - 551 с. 3. Економіка природокористування: підручник / Хвесик М. А. [та ін.] ; [за ред. Хвесика М. А.]. - К. : Аграр Медіа Груп, 2012. - 333 с. 4. Олійник Я.Б., Запотоцький С.П., Пересєкін В.М. Управління використанням природних ресурсів Навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни. К.: ВГЛ «Обрії», 2008. –284с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, самостійна робота, презентації, виконання творчих аналітично- розрахункових робіт.
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістовних частини. У змістовну частину 1 входять теми: 1 - 4. У змістовну частину 2 – теми 5 - 9. Заняття проводяться у вигляді лекцій та практичних занять. Завершується дисципліна – заліком. Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні така: результати навчання – 1.1 – 1.9 (знання) - до 7% за кожен; результати навчання – 2 (вміння РН 2.1-2.6) - до 10%; результати навчання – 3 (комунікація) - до 7%. результати навчання – 4.1-4.2 (автономність та відповідальність) - до 10% за кожен.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Леонідівна Дронова
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Економічної та соціальної географії
Географічний факультет