Географія сільського господарства та продовольства

Освітня програма: Економічна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Географія сільського господарства та продовольства
Код дисципліни
ВК 1.3.4.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Результати навчання полягають у наданні студентам загальних та фахових компетентностей, передбачених освітньою програмою «Економічна географія», окрема: знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності; здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя; здатність застосовувати знання і розуміння основних характеристик, процесів, історії і складу природи і суспільства.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Успішне опанування курсів «Суспільна географія» «Економічна географія»; 2) Знання теоретичних основ суспільної географії, теорій та концепцій розміщення населення, виробництва; 3) володіння методами аналізу і синтезу географічної інформації, порівняльно-географічного аналізу, групування та типізації; 4) володіння навичками роботи з картографічними джерелами, комп’ютерними програмами MS Word, MS Excel.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Географія сільського господарства та продовольства» є складовою освітньо-професійної програми «Економічна географія» підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» у галузі знань «Природничі науки» за спеціальністю 106 «Географія». Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню сутності, та особливостей територіальної організації сільського господарства, аналізу чинників розміщення та розвитку галузей сільського господарства, суспільно-географічному вивченню агробізнесу в Україні.
Рекомендована та необхідна література
1. Барановський М.О. Економічна та соціальна географія України: Реальний сектор економіки. Навчальний посібник. – Ніжин: Видавець Лисенко М.М. – 2018, 376 с. 2. Гладич Б.Б.Аграрний ринок. – Тернопіль, 2002. 3. Мезенцева Н.І., Трусій О.М. Географія аграрно-промислового комплексу навчально-методичний посібник К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2016. 91 с. 4. Пістун М.Д., Гуцал В.О., Провотар Н.І. Географія агропромислових комплексів. – К., 1997.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістовних частини. Заняття проводяться у вигляді лекцій та семінарських занять. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться дві письмові тематичні контрольні роботи та підсумковий контроль у формі іспиту. Умови допуску до іспиту: рекомендований мінімум для допуску до іспиту – 36 балів. Для студентів, що впродовж семестру не набрали мінімальної кількості балів (36 балів) для отримання допуску до іспиту виконують додаткове самостійне завдання (написання реферату). До початку екзаменаційної сесії студенти мають відпрацювати всі семінарські заняття. Завершується дисципліна іспитом. Максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на іспит).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Оксана Миколаївна Трусій
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Економічної та соціальної географії
Географічний факультет