Рекреаційні ландшафти

Освітня програма: Економічна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Рекреаційні ландшафти
Код дисципліни
ВК 1.2.9.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Результатами навчання є ознайомлення студентів з теоретичними основами сучасного антропогенного ландшафтознавства; ознайомлення з функціональним різноманіттям та класифікацією рекреаційних ландшафтів, характерними рисами та специфічними особливостями рекреаційних ландшафтів різних типів; формування навичок та вмінь, необхідних при рекреаційно-ландшафтознавчому аналізі як одному з напрямів прикладних досліджень ландшафтів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного оволодіння знаннями з дисципліни студенти повинні: 1) успішно опанувати знаннями з курсів «Географія рекреаційних ресурсів», «Медична географія", "Рекреаційна географія» та ін.; 2) мати базові знання з фізичної географії, економічної та соціальної географії, загальної геології, метеорології та кліматології, основ ґрунтознавства та географії ґрунтів, біогеографії, ландшафтознавства тощо.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Рекреаційні ландшафти» передбачає ознайомлення з теоретичними основами та прикладними аспектами рекреаційного ландшафтознавства як одного з напрямків антропогенного ландшафтознавства; набуття навичок рекреаційно-ландшафтознавчого аналізу як одного з напрямів прикладних досліджень ландшафтів. Під час вивчення дисципліни увага приділяється також формуванню важливих фахових компетенцій бакалавра географії – навичкам та вмінням планувати та здійснювати дослідження і звітувати про їхні результати, діяти професійно і толерантно в різних природних, соціально-економічних та етнокультурних умовах, зберігаючи природну та культурну спадщину України.
Рекомендована та необхідна література
1.Воловик В.М. Ландшафтознавство. Курс лекцій: Навчальний посібник. – Вінниця: Твори, 2018. 2. Гродзинський М.Д., Савицька О.В. Ландшафтознавство: Навчальний посібник. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2008. 3. Гродзинський М.Д. Пізнання ландшафту: місце і простір: Монографія. У 2-х т. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2005. 4. Дутчак С.В. Туристсько-рекреаційні ресурси ландшафтів.- Чернівці: ВД «Родовід», 2014.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота, практичні завдання
Методи та критерії оцінювання
Навчальна дисципліна складається з двох змістових частин та передбачає підсумковий контроль у формі іспиту. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Протягом всього періоду вивчення дисципліни здійснюється поточний контроль виконання студентами завдань та самостійної роботи. Поточний контроль з дисципліни «Рекреаційні ландшафти» здійснюється під час проведення семінарських занять. За оцінками поточного контролю та за результатами контрольної роботи виставляється сума балів за окрему змістову частину (тематичний контроль). Підсумковий контроль знань студентів з дисципліни – письмовий іспит, що проходить у два етапи і передбачає: 1) екзаменаційне тестування за індивідуальними варіантами; 2) написання розгорнутих відповідей на два питання.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Василівна Петрина
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет